Nie każdy ma bogatych rodziców, którzy dają dziecku to, co chce. Dzieci też są bardzo różne i nie każde z nich chce żeby rodzice na wszystko dawali. Są dzieci, które chcą się usamodzielnić mając nawet trzynaście lat. To dobrze, że ktoś chce zacząć zarabiać pieniądze, ale też niech nie przesadza z pracą, bo może to go zbyt mocno pochłonąć. W pewnym momencie taka młoda osoba może dojść do wniosku, że szkoła jest jej zbędna, bo ma pracę i może się utrzymywać.

Wszystko ma swoje plusy i minusy, dlatego trzeba uważać na to, co robimy albo, co robi nasze dziecko. Wtedy będzie harmonia pomiędzy zarabianiem pieniędzy, a tym, że to nastolatek i ma swoje życie. Nie warto od razu przechodzić na całego w dorosłe życie, bo to nic dobrego nie wróży. Na ciężką pracę przyjdzie jeszcze czas i zdąży się taka praca znudzić.

Praca koło domu

Można dogadywać się z rodzicami, jeśli chodzi o pracę koło domu. W ten sposób można kosić, grabić liście czy odgarniać śnieg. Nie wszyscy rodzice chcą się na to zgodzić. Ryzyko jest niestety takie, że później takie dziecko nic nie zrobi za darmo, bo zawsze będzie chciało za to pieniądze. Trzeba też mieć pieniądze na to żeby dziecku płacić, a nie każda rodzina może sobie na to pozwolić, dlatego trzeba sobie takie rozwiązanie dobrze przemyśleć.

Można też pomagać koło domu komuś z sąsiadów i to jest już o wiele bardziej rozsądne rozwiązanie, które przyniesie wiele korzyści. Bardziej taka forma pomocy jest znana w USA, ale w Polsce też coraz więcej osób z tego korzysta. Można w ten sposób nauczyć się szacunku do pracy, ale i do ludzi, którzy ją wykonują. Z tym niestety u młodych ludzi jest bardzo źle, dlatego taka lekcja wychowawcza im by się przydała.

Co można jeszcze robić?

Można będzie roznosić ulotki, jest to praca fizyczna i ciężka, ale zawsze można będzie na tym dorobić trochę pieniędzy. Bardzo chętnie takie osoby młode zatrudniają firmy, bo jeśli się uczymy to koszty naszego utrzymania są o wiele mniejsze. Pracodawcy to się opłaca. Można łapać się również prac polegających na wyprowadzaniu psa sąsiadowi, ale mycie samochodów. Jest tych prac bardzo dużo, dlatego dla każdego nastolatka znajdzie się takie rozwiązanie, jakie powinno mu się spodobać.

nastolatek z plecakiem

Czy to będzie na chwile czy na dłuższą metę? Najczęściej kończy się to bardzo szybko, bo nagle okazuje się, że zarobienie dziesięciu złotych to wcale nie jest takie łatwe zadanie i trzeba naprawdę sporo się napocić żeby ten cel osiągnąć. W dzisiejszych czasach młode osoby są nauczone, że wszystko dostają od razu i najlepiej za darmo. Jeśli nasze dziecko chce pracować to warto mu w tym pomóc.

Można popytać znajomych czy nie potrzebują kogoś do pomocy w sklepie żeby nosić lekkie skrzynki z warzywami albo innymi produktami? Wszystko może odbywać się legalnie, dlatego taka osoba w przyszłości będzie miała już to wszystko napisane w CV i na pewno dla pracodawcy będzie to sygnał, że ta osoba chce pracować i wie jak taką pracę należy wykonać.

Szukamy ciekawych ofert pracy

Trzeba będzie przeglądać Internet, fora internetowe i na pewno natrafimy na jakieś ciekawe oferty. Najwięcej ofert jest na wiosnę, kiedy zaczyna się porządkowanie działek, kopanie ogródka czy sianie warzyw. Nie wszyscy mają na to czas, dlatego takie prace zlecane są komuś młodemu. Można będzie kosić trawek czy opiekować się kimś starszym. Ofert jest bardzo dużo, ale potrzeba nam przede wszystkim dużej chęci do pracy. Jeśli chęci nie będzie to nie ma żadnych szans żeby udało nam się nasz cel osia gnać.

Wspieranie rodziny w tym momencie ma ogromne znaczenie i nie można o tym zapominać. Jeśli rodzina nam pomoże to będziemy o wiele bardziej pozytywnie nastawienie do pomysłu, na jaki wpadliśmy. Trzeba się będzie przełamać żebyśmy mieli odwagę pytać kogoś o pracę. Jeśli ktoś to zrobi w tak młodym wieku to ma większe szanse w przyszłości. Taka osoba poradzi sobór wtedy z każdym zadaniem, jakie będzie jej powierzone. Jeśli szukamy pracy to trzeba zacząć od teraz przeglądać oferty.

pieniądze w wieku 13 lat

Można rozwiesić ogłoszenie w swojej okolicy, że wyprowadzamy psy, zmywamy i robimy to, czego oczekują od nas potencjalni klienci. Dzięki temu trafimy tam gdzie trzeba, czyli do osób, które na pewno naszą ofertą będą zainteresowane. Jeśli na początku nic nam z tego nie wychodzi to nie ma się, co załamywać.

W pewnym momencie nam się uda i wreszcie zarobimy nasze pierwsze pieniądze. To będzie dla nas ważny dzień, który przejdzie do historii. Wreszcie nie musimy brać pieniędzy od rodziców czy dziadków tylko mamy swoje pieniądze i wydamy je, na co tylko chcemy.

[Głosów:7    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here