Kisteny plastikowe powstały, by ułatwić transport oraz magazynowanie towarów. Mają wiele zalet i stanowią konkurencję dla często wykorzystywanych palet drewnianych. Jakie skrzyniopalety wybrać do swojego przedsiębiorstwa?

Plastik czy drewno?

Palety drewniane nadal są wyjątkowo chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorców. Nie znaczy to jednak, że jest to jedyne rozwiązanie.

Skrzyniopalety składane plastikowe to pojemniki, których zadaniem jest ułatwienie transportu oraz redukcja kosztów magazynowania, jak i przewozu towarów. Kisteny plastikowe są trwałe a jednocześnie charakteryzują się stosunkowo małą wagą, która pomaga ograniczyć koszty transportu.

Skrzyniopaleta wymiary standardowe idealnie współgra z innymi rodzajami palet, dzięki temu można ją wykorzystywać do ułożenia na paletach, regałach magazynowych czy w trakcie transportu samochodami dostawczymi. Warto również pamiętać, że skrzyniopaleta wymiary standardowe idealnie pasuje na wózek widłowy, co ma duże znaczenie przy obsłudze magazynu.

Kolejną zaletą skrzyniopalet składanych plastikowych jest możliwość ich recyclingu. Dzięki powtórnemu przetworzeniu nawet po zniszczeniu nie są one obciążeniem dla środowiska naturalnego.

Jak wybrać skrzyniopalety plastikowe?

Kisteny plastikowe sprawdzają się w wielu branżach. Będą idealne do wykorzystania w przemyśle spożywczym ze względu na łatwość w obsłudze. Skrzyniopaleta składana plastikowa może być myta środkami chemicznymi wodą oraz czyszczona parą. Jest to bardzo ważne, gdy transportowane w nich jest mięso, ryby czy pieczywo.

Wybierając kisteny plastikowe warto zastanowić się, czy wygodniejsze będą pełne czy ażurowe pojemniki. Skrzyniopalety składane ułatwiają transport w drodze powrotnej, gdzie bez problemu można je złożyć. Ważne jest to również w magazynie, który ma ograniczoną powierzchnię. Kisteny puste można składować złożone, dzięki temu znacznie wzrośnie przepustowość magazynu.

Kisteny plastikowe to idealny zamiennik palet drewnianych, które są cięższe, szybciej ulegają zniszczeniu i wymagają więcej miejsca w czasie transportu i magazynowania. Warto również pamiętać, że skrzyniopalety składane plastikowe są wyjątkowo wytrzymałe. Są w stanie utrzymać nawet 600 kg w stosach bez obawy, że paleta ulegnie zniszczeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here