Jakie są zalety betonowych donic ogrodowych?

0
496

Donice betonowe to prawdopodobnie najlepsze wyjście, jeśli chodzi o sadzenie kwiatów w ogrodzie. Dzięki swojej wytrzymałości są odporne na warunki atmosferyczne, a przy okazji ładnie komponują się z resztą podwórka. To świetna opcja, jeśli ktoś nie posiada skalniaka ogrodowego. Jakie są inne zalety donicy betonowej i dlaczego jest to świetne rozwiązanie dla ogrodu? 

Zalety betonowych donic

Donice betonowe są przede wszystkim wytrzymałe, niezależnie od warunków pogodowych. Nie szkodzi im nadmierna wilgoć spowodowana deszczem lub śniegiem. W przeciwieństwie do wersji z tworzywa sztucznego nie trzeba ich w zimie chronić przed zimnem. Są też odporne na działanie wszelkich mikroorganizmów. Donice ceramiczne lub szklane mogą być też łatwo uszkodzone przez większe zwierzęta. Wersje betonowe naprawdę ciężko jest przewrócić, a jak już dojdzie do upadku – nie pojawiają się żadne uszkodzenia. Ma to kluczowe znaczenie z perspektywy dużych podmuchów wiatru.

Uszkodzić donice mogą też ludzie, którzy często przenoszą je z miejsca na miejsce. Co beton jest trochę cięższy niż inne materiały, ale donice bez trudu może przenieść jeden człowiek. Dzieci mogą swobodnie grać sobie piłką, gdzie nawet mocniejsze uderzenie nie spowoduje przewrócenia donicy. Wskutek tego można sobie zaoszczędzić sprzątania drobnych elementów, brudnej ziemi czy wylanej wody. Dzięki donicom betonowym odpada mnóstwo niepotrzebnych zajęć w ogrodzie.

Wygląd donic betonowych względem reszty ogrodu 

Donice mogą przyjmować różny wygląd, ale mało które pasują tak do ogrodu jak betonowe. Na stronie https://forvega.pl/pol_m_Donice_betonowe-262.html można znaleźć je w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki swojej różnorodności dopasują się do każdego ogrodu. Można znaleźć również odmiany z włókna szklanego, które emitują beton. Ekskluzywnie wyglądające wysokie donice będą idealne pasować w rogach ogrodu, zaś duże prostokątne wersje można umieścić w samym centrum. Donice betonowe mogą być też okrągłe, gdzie posadzić można mniejsze krzaki lub wysokie trawy.

Wykonane z betonu dekoracyjnego donice mogą mieć różny połysk, chropowatość czy też kolor. Najczęściej są one barwy szarej, ale spotkać też można wersję białą, czarną lub nawet niebieską. Daje to spore możliwości jeśli o projektowanie swojego ogrodu. Dużą zaletą donic betonowych jest dopasowanie do różnych elementów podwórka. Świetnie pasują do kamiennych płyt, ławek czy stołów. Dobrze wyglądają też na tle ogrodzeń z różnych materiałów. Można je idealnie dopasować do ogrodowej altany lub miejsca na grilla.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here