Skąd wziąć dodatkowe pieniądze, w sytuacji gdy na podwyżkę w swoim miejscu pracy nie ma co liczyć, a szybka zmiana pracodawcy nie wchodzi w grę? Wiele osób decyduje się na podjęcie pracy dodatkowej, którą wykonują popołudniami, czy w weekendy. Taką pracę można traktować jako sposób na chwilowe podreperowanie swojego budżetu, lub stałe źródło dodatkowego dochodu. W niektórych przypadkach praca dodatkowa przeradza się w coś więcej, gdy okazuje się, że jest bardziej satysfakcjonująca lub dochodowa od tej etatowej. Jak wobec tego zarobić dodatkowe pieniądze?

Jak znaleźć pracę dodatkową?

Zapewne niejeden z Was zastanawia się, gdzie szukać pracy, którą można by było wykonywać dodatkowo, np. przez kilka godzin w tygodniu. Takie oferty można znaleźć przede wszystkim w internecie, na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych i nie tylko. Warto przeglądać blogi o tematyce związanej z przedsiębiorczością. Ciekawe pomysły na biznes zgromadził blog Kedu, warto tam zajrzeć, gdyż zdarza się, że praca wykonywana po godzinach przeradza się w coś znacznie poważniejszego. Wiele osób rozkręciło swoje własne firmy, zaczynając od pracy, która miała stanowić jedynie chwilowy zastrzyk gotówki. Przejdźmy zatem do konkretów. Poniżej przedstawimy kilka pomysłów na pracę dodatkową.

5 pomysłów na pracę dodatkową

Oczywiście w krótkim artykule nie da się zamieścić wszystkich ciekawych i dobrych pomysłów na pracę dodatkową, dlatego też zachęcamy do zaglądania również na inne strony i blogi poruszające tę tematykę. My wybraliśmy kilka naszym zdaniem najciekawszych pomysłów, zarówno na pracę dodatkową w domu, jak i poza nim.

1. Copywriting. Coraz więcej firm szuka osób, które stworzą na ich potrzeby teksty na strony, opisy produktów, wpisy blogowe… Oczywiście nie jest to profesjonalny copywriting, dlatego też stawki nie są oszałamiające, jednak w miarę regularnie pisząc, można dojść do całkiem dobrego poziomu. Niektórzy po pewnym czasie zaczynają się szkolić i decydują się wręcz na otwarcie własnej działalności i świadczenie tego typu usług profesjonalnie.

2. Korekta tekstów. To pod pewnymi względami podobna praca do copywritingu, również wymaga znajomości reguł gramatycznych i ortograficznych. W sieci można znaleźć całkiem sporo zleceń dla korektorów i redaktorów.

3. Korepetycje. Udzielanie korepetycji to świetny pomysł dla każdego, kto czuje się pewnie przynajmniej w jednej dziedzinie. Korepetycji można udzielać przez Skype lub inne komunikatory, bądź spotykać się osobiście ze swoimi uczniami.

4. Rękodzieło. Jest mnóstwo osób, które bardzo chętnie kupują orginalne rzeczy, które zostały wykonane przez kogoś własnoręcznie. Mogą to być ozdoby do domu, biżuteria, różnego rodzaju akcesoria, czy nawet ubrania. Jeśli tylko masz talent i lubisz szyć, dziergać lub wykonywać inne prace manualne, to wystarczy wystawić je na sprzedaż w serwisie aukcyjnym i zobaczyć, czy uda się w ten sposób zarobić.

5. Opieka nad dziećmi. Dotyczy to najczęściej kobiet, jednak zdarza się, że również panowie podejmują się pracy dorywczej, która polega na opiekowaniu się dziećmi. Spędzenie wieczoru z kilkulatkami nie jest zbyt wymagającą pracą, a daje szansę na zarobek nawet kilkudziesięciu złotych.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here