Dzisiaj posiadanie laptopów nie jest już luksusem, dlatego wiele osób może sobie na to pozwolić. Do wyboru mamy coraz to lepsze i wydajniejsze sprzęty, dlatego na pewno dla każdego z nas znajdzie się coś odpowiedniego. Mamy laptopy dla graczy, ale również dla osób, które przesiadują w sieci. To, dlatego oferta jest dla wszystkich korzystna. Jeśli mamy w domu szybki Internet, a dzisiaj też nie ma z tym żadnego problemu to można będzie go udostępniać na inne urządzenia.

Dawniej nie było to możliwe, ponieważ mieliśmy na tyle wolny Internet, że nie było tutaj, co dzielić tylko trzeba było się cieszyć, że w ogóle to działa. Ściąganie gier czy filmów zajmowało dnie, a nawet tygodnie. Oglądanie na żywo filmów nie było możliwe, ale dzisiaj można to robić, dlatego mając w domu kilka urządzeń korzystających z Internetu można stworzyć sobie własną sieć WIFI, która na pewno będzie stabilna i bezpieczna. Wtedy wszyscy, którzy mają hasło i znają nazwę sieci będą mogli z niej korzystać. Do tej pory wiele osób na pewno korzystało z takiej możliwości z własnego telefonu.

Ustawia się wtedy własną sieć i może to działać w drugą stronę, a mianowicie działa wtedy bardzo dobrze laptop czy telewizor. Na pewno przyda nam się wiedza żeby przekonać się jak zrobić to odwrotnie. Wiele osób będzie zaskoczonych tym, że w ogóle takie rozwiązanie jest możliwe. Jest i wcale nie trzeba się mocno męczyć żeby nam się udało to zrobić.

Laptop, jako Access Point

Zanim uda nam się wszystko ładnie ustawić to trzeba będzie sprawdzić czy aby na pewno nasz komputer się do tego nadaje. Trzeba sprawdzić kartę sieciową, którą posiadamy w laptopie czy posiada tryb Access Point. Jeśli przy linijce hosted network supported mamy napisane yes to oznacza, że można będzie zrobić sobie przenośny punkt. To wszystko można sprawdzić z opcji wiersza poleceń i komendy można będzie znaleźć w Internecie. Szybko przekonamy się jak to wszystko działa i będziemy mogli przystąpić do dalszego konfigurowania, bo trochę pracy przed nami jeszcze jest.

laptop

Co robimy dalej?

Wszystko odbywa się poprzez funkcje udostępnienia połączenia internetowego. Wchodzimy w zmień ustawienia karty sieciowej i teraz kimamy prawym przyciskiem na WIFI. Tam pojawią się właściwości i wchodzimy w zakładkę udostępnienie. Najlepiej będzie zaznaczy zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie interregnum z komputera. Jeśli teraz podłączymy kabel sieciowy z innego komputera to Internetem powinien nam zadziałać.

Nie jest to trudne zadanie, bo mamy dzisiaj system operacyjny po polsku i wystarczy bardzo dokładnie to wszystko czytać, a wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów i wątpliwości. Jeśli coś poszło nie tak to można będzie sprawdzić czy aby na pewno wszystko zrobiliśmy tak jak trzeba. Często jeden mały błąd spowoduje, że całość nie będzie działać tak jak trzeba. To zdarza się naprawdę bardzo często, dlatego trzeba uważać. W ostateczności możemy poprosić osobę, która podłącza nam Internet żeby skonfigurowała nam w taki sposób komputer. Tym samym uda nam się uniknąć wielu błędów i całość będzie działać dokładnie tak jak sobie to założyliśmy.

Internet w domu

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie życie bez Internetu. Dzisiejszej dzieci grają na telefonach i komputerach i dla nich Internet to będzie coś normalnego, bez czego nie będą się rozstawały. To, dlatego warto mieć w domu Internet i korzystać z niego tam gdzie trzeba. Takie rozwiązanie jest dla nas bardzo praktyczne, bo dzięki internetowi można poznać nowych ludzi, ale można również zdobyć mnóstwo bardzo przydatnych informacji.

internet z laptopa

Normalnie żeby zalec te wszystkie informacje musielibyśmy poświecić dnie, a nawet tygodnie, a tutaj w kilka minut dotrzemy do tego wszystkiego, co jest dla nas najlepsze. Warto wykorzystać okazję i rozdzielić Internet w swoim domu. Wtedy nie będzie wojny o to, kto i z czego ma korzystać. Każdy wykorzystuje wtedy sieć wedle własnego uznania i dzięki temu każdy będzie o wiele bardziej zadowolony. Na pewno właśnie taki mamy cel i dzięki rozdziałowi Internetu z laptopa uda nam się go osiągnąć.

Im mamy szybszy Internet tym więcej będzie można podłączyć pod niego urządzeń, dlatego warto sobie właśnie taki pakiet zamówić. Dzisiaj Internet jest naprawdę bardzo tani, dlatego wiele osób korzysta z mega szybkich łącz. To oczywiście nie wszystko, bo w najbliższych latach ten Internet, który dzisiaj mamy będzie uważany za bardzo wolny. Tak było lata temu, dlatego nie ma się, co spodziewać, że coś się tutaj zmieni. Technologia gna cały czas do przodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here