Poszerzenie przestrzeni roboczej z wykorzystaniem konstrukcji stałych może być utrudnione. Nieruchomości są kosztowne, a ich budowa trwa zwykle kilka miesięcy. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest wykorzystanie hal stalowych, dzięki którym znacznie szybciej można rozszerzyć działalność zakładu. Konstrukcje montuje się szybko, są stabilne, a przy tym nie wymagają pozwoleń na budowę przy czasowym wykorzystaniu. Jak przygotowuje się halę stalową?

Po pierwsze odpowiedni projekt

Budowanie hal poprzedza sporządzenie projektu. Musi być on nie tylko zgodny z oczekiwaniami klienta, ale i z podstawowymi zasadami budownictwa. Często konstrukcje stalowe mają mieć spore rozmiary, dlatego odpowiednia nośność i stabilność hali będzie tutaj niezbędna.

Projekty zwykle przygotowuje się z pomocą specjalnego oprogramowania. Można w nich umieścić informacje dotyczące parametrów zastosowanych łączników i więźb, a także przygotować kompletny obraz planowanej konstrukcji. Na etapie tworzenia projektu wskazuje się również optymalny sposób pokrycia hali. Jest to ważne, bowiem od doboru materiału izolacyjnego zależeć będzie temperatura w przygotowanej konstrukcji.

Zgodność z normami też jest ważna

Projekty powinny uwzględnić wytyczne i normy obowiązujące w kraju. W przypadku hal stalowych często tworzy się wizualizacje konstrukcji na podstawie tzw. Eurokodów. Dzięki temu projektowane hale będą spełniać wysokie wymagania wytrzymałościowe uwarunkowane systemem norm.

Po zaplanowaniu wyglądu konstrukcji rozpoczyna się proces przygotowania budulca. Jest to ważny krok, do którego warto podejść skrupulatnie. Budowanie hal będzie znacznie łatwiejsza wówczas, gdy łączone elementy będą idealnie do siebie pasować. Wykonane części są później pakowane i dostarczane na miejsce wskazane przez klienta.

Składanie konstrukcji to już pestka

Budowa hali stalowej jest zwieńczeniem fazy tworzenia konstrukcji. Przy dobrze przygotowanym projekcie i precyzyjnie obrobionych elementach taki proces można przeprowadzić stosunkowo szybko. Duże konstrukcje stalowe niekiedy powstają nawet w ciągu kilku dni.

Czas tworzenia hali może się wydłużyć, w przypadku gdy klient zażyczy sobie dodatkowe przygotowanie posadzki. Konstrukcje stalowe nie wymagają co prawda tworzenia fundamentów, niekiedy jednak również one są one wymagane przez zamawiającego. Firma Kobexstal.pl uwzględnia wszystkie dodatkowe aspekty już w fazie projektowania, dzięki czemu znacznie efektywniej można oszacować przybliżony czas budowy hali. Z pewnością konstrukcja powstanie szybciej niż standardowy murowany budynek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here