Powodów do zmiany telefonu komórkowego może być mnóstwo. Bywa tak, że stary aparat ulegnie usterce i nie warto go naprawiać, kończy się okres umowy i wraz z podpisaniem nowej lub przedłużeniem obecnej możesz zdecydować się na nowe urządzenie, a czasem po prostu chcesz zmienić swój sprzęt na nowszy-lepszy. Obecnie masz w czym wybierać, ponieważ gama telefonów komórkowych dostępnych na rynku jest ogromna.

Możesz wybierać w urządzeniach droższych, tańszych, lepszych, gorszych, z super aparatem, z olbrzymią ilością pamięci na pliki, z wydajnym procesorem, pojemną baterią, która pozwoli nie podłączać telefonu do zasilania przez trzy lub cztery dni. Z pewnością można wpaść w zakłopotanie, gdy przyjdzie czas podejmowania decyzji „co wybrać”.

Czym się kierować przy wyborze nowego urządzenia, czy aby na pewno kierować się jak najwyższymi parametrami, za którymi także idzie wysoka cena? Wydaje się to mądrym rozwiązaniem, lecz jest bardzo kosztowne i nie zawsze potrzebne. Najlepiej wybrać nowy telefon komórkowy w zgodzie z własnymi potrzebami, które mogą być przeróżne.

Najlepsze rozwiązanie dla tego problemu to delikatnie mówiąc „mały rachunek sumienia”. Może brzmi to poważnie, ale wbrew pozorom nie chodzi o to, żebyś zastanawiał się nad swoimi grzechami i duchowym postępowaniem. Jedyne co musisz zrobić to wziąć kartkę, rozważyć jakie cechy powinno posiadać urządzenie, które chcesz codziennie nosić w kieszeni.

Odpowiedz sobie na następujące pytania:
-Jaki powinien być rozmiar urządzenia?
-Czy dobry aparat fotograficzny ma dla Ciebie znaczenie?
-ile powinien posiadać pamięci i czy na pewno będziesz potrzebował rozbudować ją poprzez dołączenie karty pamięci flash microSD?
-Jaki procesor by Ciebie usatysfakcjonował?

telefon

Bardzo pomocne jest także rozważanie tego, do czego telefon komórkowy tak naprawdę będzie służył. Czy będziesz go używał wyłącznie do pracy, czy też będzie mobilnym centrum rozrywkowym?

Jeżeli rozmawiamy o telefonie do pracy to na pewno musisz zwrócić uwagę na pojemność baterii, musi być ona duża, ponieważ nie chciałbyś, aby urządzenie rozładowało się w trakcie ważnej służbowej rozmowy, kolejnym czynnikiem będzie prędkość transmisji danych w sieci internetowej, w tym wariancie nie musisz jednak poświęcać zbytnio uwagi aparatowi urządzenia i jego cechą multimedialnym takim jak typy obsługiwanych plików video, jakość wykonywanych zdjęć, jakość odtwarzania muzyki, do pracy raczej się to nie przyda, a będziesz w stanie sporo zaoszczędzić.

Jeżeli jednak Twój telefon będzie służył do rozrywki i chcesz go użytkować na przykład oglądając filmy lub grając w gry dostępne w Sklepie Play to zorientuj się w urządzeniach wyposażonych w wyświetlacze o dużej rozdzielczości, dużej pamięci wewnętrznej, dużej ilości pamięci operacyjnej RAM, z wydajnym i szybkim procesorem oraz mocnym układem graficznym. Jakoś wykonywanych zdjęć i nagrywania filmów video jest już indywidualną kwestią, ale to co wyżej wymienione to absolutny „must have” jeżeli mówimy o wykorzystywaniu telefonu w celach rozrywkowych. To po prostu Twoje urządzenie musi posiadać.

Możesz także rozważyć urządzenie, które będzie odporne na upadki i zachlapania, w dzisiejszych czasach bardzo łatwo znaleźć ogrom urządzeń, które są wodoszczelne i pyłoszczelne, są też modele dużo bardziej uodpornione na upadki i ciężkie warunki użytkowania, takie urządzenia powinny sprawdzić się na przykład na budowie, w warsztacie samochodowym lub podczas pracy w ogrodzie, jednak one nie zawsze są „super” wyposażone.

przenosi kontakty

Jeżeli już wybrałeś urządzenie i jesteś poważnie zainteresowany zakupem, to zaraz po wizycie w salonie operatora lub sklepie czeka Cię jeszcze jedno ważne zadanie. Musisz przenieść kontakty z książki telefonicznej, bo przecież nie chcesz stracić numerów. Jak przenieść kontakty na nowy telefon ze starego egzemplarza? Na początku może to się wydawać czymś skomplikowanym, ale spokojnie. Nie ma w tym absolutnie nic trudnego.

Jeżeli korzystasz urządzenia z systemem android to możesz je importować do chmury i po zalogowaniu się na swoim nowym telefonie kontakty będą od razu na swoim miejscu dzięki synchronizacji danych. Możesz je także skopiować do karty SIM lub na kartę pamięci flash microSD i stamtąd bez problemu przenieść je do nowego telefonu.

To tylko brzmi i wygląda na coś trudnego, jednak w rzeczywiście nie masz się czego obawiać, jest to zabieg nieskomplikowany i bezpieczny dla Twoich urządzeń. Na pewno sobie z tym poradzisz bez większych problemów. Miłego korzystania z nowego telefonu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here