Obecnie praktycznie każda firma posiada swoje konto firmowe na Facebooku. Rozgraniczenie profilu prywatnego od biznesowego przynosi wiele korzyści, ale jest też podstawowym warunkiem bezproblemowego i wygodnego zarządzania firmą na Facebooku. W dzisiejszych czasach, firma która nie posiada profili w serwisach społecznościowych – nie istnieje! W jaki sposób prowadzić konto firmowe na Facebooku? Jakie są tego korzyści? 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/facebook-dla-firm-podstawy-dla-poczatkujacych/ 

Główne cele Facebooka dla firm 

Facebook jest miejscem, gdzie odbiorcy mogą kontaktować się z dużymi, jak i małymi firmami. Kiedy pracujemy z ograniczonym budżetem, jest to dla nas dobra alternatywa. Założenie strony na Facebooku naszej firmy jest całkowicie bezpłatne. Następnie, po utworzeniu strony, możemy używać jej do tworzenia treści, udostępnienia informacji kontaktowych, linków do swojej witryny internetowej, tworzenia katalogu produktów czy komunikowania się z klientami. Wszystko to możliwe jest za darmo. Jeżeli mamy trochę gotówki, możemy skorzystać z płatnych strategii marketingowych, takich jak reklamy na Facebooku czy posty sponsorowane. Dzięki nim dotrzemy do większej ilości potencjalnych klientów, którzy skorzystają z naszych produktów lub usług. 

Posty i relacje na Facebooku 

Kiedy posiadamy już swoją firmową stronę, możemy zacząć tworzyć jej zawartość. Facebook umożliwia tworzenie różnych typów polskich. Każdy z nich posiada swoje zalety oraz może pobudzić zaangażowanie na różne sposoby. Strategie oraz cele naszej marki w mediach społecznościowych prawdopodobnie wpłyną na styl przyszłych postów. 

Post statusowy, który nie zawiera zdjęć, filmików ani linków, jest najgorszą opcją. Jeśli Twoim celem jest zwiększenie ruchu na witrynie czy bezpośrednia konwersja potencjalnego klienta do sprzedaży, post tekstowy nie będzie dobrym rozwiązaniem. Algorytm Facebooka nie lubi suchych postów oraz zwykle nie mają one dużego zasięgu wśród odbiorców. 

O wiele lepsze okażą się posty wideo czy posty ze zdjęciami. Postać ze zdjęciami są znacznie bardziej zaangażowane, niż posty tekstowe. Zdjęcia przyciągają wzrok odbiorców, a każdy sposób przyciągnięcia uwagi potencjalnego klienta jest jak najbardziej pożądany. Jeszcze wyższe wskaźniki zaangażowania, niż włosy ze zdjęciami posiadają posty wideo. Niezależnie od tego, czy chodzi o krótkie zapowiedzi, czy dłuższe pomysłowo nakręcone filmiki z narracją, wideo okazuje się być najbardziej atrakcyjne dla odbiorców 

Warto zadbać również o regularne wstawianie relacji. Facebook Stories to zdjęcia lub krótkie filmiki wideo, które znikają po 24 godzinach. Zdjęcia pojawiają się na pięć sekund, a firmy mogą mieć nawet do 20 sekund długości. Relacje znajdują się na szczycie aktualności, co oznacza, że są one odporne na algorytm Facebooka. 

Zobacz też: http://www.pytano.pl/jak-opracowac-strategie-marketingowa-na-facebooku/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here