Dziś wielu właścicieli kotów poddaje je zabiegom kastracji lub sterylizacji. Jednak nie każdy wie, że takie zwierzęta potrzebują specjalnie dopasowanej diety. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni pokarm oraz na co należy zwrócić uwagę przy zakupie karmy. Poznaj szczegółowe informacje i sięgnij po najlepsze rozwiązania. 

Dlaczego warto wykonać zabieg?

Dojrzewający kot odczuwa silną potrzebę ucieczki w celu rozmnażania. Wówczas pupil może wymykać się drzwiami lub oknami, wykorzystując drzemiące w nim pokłady energii.  Aby tego uniknąć, wykonuje się zabiegi kastracji lub sterylizacji. Należy jednak pamiętać, że to duża zmiana dla kociego organizmu. Zwierzę po zabiegu jest skłonne do tycia zarówno z uwagi na metabolizm, jak i mniejszą aktywność fizyczną. Taki stan może być przyczyną wielu chorób, dlatego kluczowym aspektem będzie wybór odpowiedniej karmy dla kota. O jej zakupie nigdy nie powinien decydować przypadek.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy?

Twój pupil może cieszyć się optymalną wagą, jeśli tylko wybierzesz specjalny pokarm dla wysterylizowanych kotów, który charakteryzuje się obniżoną wartością energetyczną. Pełnowartościowy, a zarazem smaczny posiłek to prosty sposób na dostarczenie zwierzakowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Pożywienie dostępne jest w wielu wariantach i możesz wybrać zarówno mokrą, jak i suchą karmę.

Pamiętaj również, aby kupować produkty dla zwierząt w renomowanych punktach sprzedaży. Pyszne karmy dla kotów wysterylizowanych znajdziesz w sklepie internetowym AquaelZoo. Oferta obejmuje wyłącznie pożywienie od renomowanych producentów, którzy już od lat zapewniają zwierzakom zdrową dietę. Asortyment jest bardzo bogaty, więc na pewno znajdziesz coś dla swojego pupila. Ponadto wygodne zakupy zrobisz bez wychodzenia z domu.

Jak zadbać o kota po zabiegu?

Wybór wysokiej jakości karmy to jeszcze nie wszystko. Pamiętaj, aby zapewnić kotu odpowiednie nawodnienie. Zwierzaki, które mało piją, mogą mieć problemy z układem moczowym. Bardzo ważna jest również odpowiednia ilość ruchu. Do tego możesz zachęcić kota zabawkami, za którymi chętnie pobiegnie. W sklepie AquaelZoo nie zabraknie więc myszek, wędek czy piórek, które doskonale sprawdzą się podczas codziennych aktywności. Nie zabraknie również akcesoriów w postaci misek, legowisk czy drapaków. Teraz z łatwością znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić kotu idealne warunki rozwoju. Wybierz sprawdzone rozwiązania!

Czas na udane zakupy

W sklepie internetowym AquaelZoo z powodzeniem znajdziesz produkty dopasowane do wymagań dietetycznych Twojego pupila. Ponadto zawsze możesz liczyć na wsparcie doświadczonej obsługi i cenne wskazówki. W ten sposób z łatwością dokonasz udanego zakupu. Przekonało się o tym wielu klientów, którzy zawsze szukają najlepszych propozycji na rynku. Dołącz do nich i zadbaj o czworonożnego przyjaciela!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here