Chociaż w małej łazience znacznie lepiej sprawdza się kabina prysznicowa, to jednak miłośnicy długich kąpieli w wannie nie muszą z nich rezygnować. Producenci tego rodzaju elementu wyposażenia łazienki oferują szeroki wybór również takich, które udaje się dopasować również we wnętrzach o naprawdę małym metrażu.

Wanna narożna w małej łazience 

Najlepszą opcją na zastosowanie wanny w małej łazience jest ta narożna. Wanny narożne zajmują najmniej miejsca w całej przestrzeni wnętrza, za to nadal można w nich realizować kąpiel w optymalnym komforcie. 

Co ważne, przy wyborze wanny narożnej warto zwracać uwagę nie tylko na rozmiary, ale również jakość jej wykonania. Pod uwagę dobrze jest wziąć na przykład materiał, z którego została zrobiona wanna. Tutaj istotny jest między innymi aspekt w zakresie utrzymywania temperatury wody. Najlepiej pod tym względem sprawdzają się wanny żeliwne, w tej najtańszej opcji dobrze sprawdzają się wanny akrylowe. 

Wanna prostokątna w małej przestrzeni łazienkowej

W niewielkiej łazience zazwyczaj nie ma miejsca na montaż wanny oraz dodatkowej kabiny prysznicowej. Trzeba jednak przyznać, że wciąż wiele osób nie chce rezygnować z szybkich kąpieli pod deszczownicą. Okazuje się, że użytkownicy małych łazienek wcale nie muszą tego robić. Wystarczy, że zainwestują w wannę prostokątną z dodatkowym parawanem albo przesuwną, szklaną szybą. Dzięki temu zyskuje się wannę 2 w 1, w której można odbywać długie, relaksacyjne kąpiele albo orzeźwiające, szybkie prysznice. Szeroki wybór właśnie takich wanien udaje się znaleźć między innymi na https://superlazienki.pl/k/wanny/.

Jakiej wanny nie wybierać do małych łazienek?

Chociaż wanna jest przede wszystkim praktycznym elementem wyposażenia łazienki, to z powodzeniem takie akcesorium może być jednocześnie dekoracyjne. W małej łazience najlepiej sprawdzi się wanna biała, która będzie optycznie powiększać całą przestrzeń. Jeśli ma być zabudowana, lepiej postawić na jasne płytki, te ciemne jeszcze bardziej przytłumiają i tak niewielkie przecież pomieszczenie. 

Co więcej, nie zaleca się wybierania wanien lakierowanych w ciemnych kolorach i to nie tylko dlatego, że optycznie będą pomniejszać łazienkę. Okazuje się, że ciemne wanny szybciej ulegają zniszczeniu, bardzo wyraźnie widać na nich nawet najmniejsze zarysowania. 

Uwagę należy zwracać również na kształt wanny. W małych przestrzeniach lepszym wyborem będzie wanna prostokątna albo ta narożna. Ponadto, stawiając na wannę narożną, można kupić taką z dodatkowymi masażerami, aby jeszcze lepiej odprężać się po ciężkim dniu. 

Niezbyt dobrym wyborem będą natomiast wanny owalne oraz te wolnostojące. Chociaż pięknie prezentują się w łazienkach w stylu glamour czy retro i wyglądają niezwykle elegancko, to jednak zajmują sporo miejsca. Takie wanny są doskonałe, ale w dużych salonach kąpielowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here