Przemysł elektroniczny na przestrzeni lat zdecydowanie się rozwinął. Szybki przeskok cywilizacyjny, a także historia, która sprawiła, że kraje ze wschodniej części Europy zostały nieco w tyle i potem musiała nadganiać wiele trendów z większą szybkością. Także wiele osób ze starszych pokoleń nie jest do końca przygotowana na tak raptowne i gwałtowne zmiany.

Z czasem telefon stał się nie tylko maszyną służącą do obierania połączeń oraz dzwonienia do innych osób, ale także dał możliwość grania w gry, łączenia się z internetem, ustawiania budzika, czy stopera, nagrywania dźwięków, ustawiania przypomnień, korzystania z kalkulatora, słuchania muzyki, oglądania filmów, robienia zdjęć i wielu innych funkcji, które do tej pory nie były możliwe. To samo stało się zresztą z komputerem i internetem.

To już nie tylko możliwość wymiany ze sobą maili, ale także umiejętnego się rozreklamowania, dostęp do informacji z całego świata, możliwość szybkiego znalezienia pracy, przesłania wiadomości z jednego końca świata na drugi, bez konieczności wychodzenia z domu, szansa na łatwe znalezienie ulubionej muzyki, filmów, książek, które również można przeczytać bez konieczności odwiedzania biblioteki, czy księgarni, wymiany materiałów z zajęć, a także zrobienia zakupów bez wychodzenia z domu, niezależnie czy potrzebna jest nam żywność, ubrania, książki, meble, czy telewizor.

Sam zakup nowego sprzętu wiąże się oczywiście także z nowymi wyzwaniami. Zazwyczaj sprzęt danej firmy trzeba poznawać od początku.

Nawet takie czynności jak wysłać mms czy sms mogą sprawić kłopot

dziewczyna z telefonem

Głównie warto na początku sprawdzić, jak działa klawiatura. Można także przejrzeć ustawienia i tam odnaleźć istotne kwestie, które będą nam z czasem potrzebne w życiu. Zawsze warto wiedzieć, w którym momencie zacząć oszczędzać baterię, zwłaszcza jeśli jesteśmy w terenie i nie mamy przy sobie ładowarki albo powerbanka.

Czasem przydaje się też zmiana głośności dzwonka w telefonie, czy zwolnienie pamięci ze zbędnych aplikacji. Najpierw warto się zaznajomić z aplikacjami, które od początku są w telefonie i zweryfikować, które mogą nam być potrzebne w przyszłości, a które można wyrzucić i ewentualnie zastąpić tymi, które pomogą nam samym. Opcja Wi-fi także może nam się okazać bardzo przydatna, zwłaszcza że zużywa mniej baterii, oraz nie zużywa gigabajtów tak jak normalne połączenie się z internetem.

Coraz rzadziej używa się bluetootha, opcji przydatnej jeszcze 10 lat temu, choć i ona może okazać się użyteczna. Z pewnością nowe opcje i gadżety przyciągają uwagę koneserów elektroniki. Inni z kolei wolą przywiązać się do jednego modelu i nie potrzebują zmian. Chcą natomiast ulepszeń wewnątrz sieci komórkowej. To samo zresztą tyczy się fanów akcesoriów komputerowych.

Sam laptop czy komputer stacjonarny i jego marka to nie jedyna rzecz, na temat, której trzeba dłużej pomyśleć i dokładniej rozważyć wybór. Chodzi także o rodzaj i pojemność pamięci, drukarkę, która można podłączyć do komputera, czy inne atrakcje jak dysk CD, czy kamera. Dyski CD również są coraz mniej powszechne, nie wspominając już o dyskietkach, które dzisiaj sprawiają wrażenie wręcz archaicznego sprzętu. Podobnie jest zresztą, gdy myślimy o iPodach, czy sprzętach mp3.

Takie obiekty jak walkmany czy discmany są również dzisiaj historią, a sami wykonawcy muzyczni muszą liczyć się z tym, że sprzedaż płyt będzie stanowiła coraz większe wyzwanie, nie wspominając już o kasetach, które podobnie jak winyle również wiążą się głównie z sentymentem, ale są prawdziwą gratką dla koneserów. Stały postęp wiąże się oczywiście także z pytaniami – jak będzie za 10, 20 czy 50 lat.

wysłać mms

Ile z obecnych aplikacji, czy sprzętu przetrwa po dzisiaj, ile zostanie ulepszonych, jakie marki wejdą na rynek, z czego będziemy korzystać w swoich domach, czym będziemy poruszać się na ulicach, czy wersja papierowa książek będzie jeszcze dostępna, czy przerzucimy się już tylko i wyłącznie na wersje mobilne. Oczywiście należy także zapytać, jaki to wpływ będzie mieć na poszczególne społeczeństwa.

Czy biedne kraje Afryki, Azji bądź Ameryki Południowej i Łacińskiej zostaną w tyle i przepaść między nimi a bogatymi krajami Europy, Azji, czy Ameryki Północnej będzie stale się zwiększać, czy też tamte kraje zaczną doganiać bogatszych i również na ich terenach pojawi się mnóstwo nowoczesnego sprzętu, a z biednych krajów rolniczych zmienią się w prężnie rozwijające gospodarki, gdzie dominujący stanie się sektor usług. To wszystko przez takie małe przedmioty jak np. telefony komórkowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here