Niechciane smsy to problem, z którym stykają się praktycznie wszyscy użytkownicy telefonów komórkowych. Nierzadko problem ten dotyka ich z własnej winy. Świadomie lub nieświadomie wyrażają zgody na otrzymywanie takich SMS, nie zawsze jednak tak jest. Niechciane SMS może przysyłać operator telefonii komórkowej. Bardzo często też firmy w sposób zgodny lub niezgodny z prawem, pozyskują numery telefonów komórkowych i rozsyłają swoje oferty. Jeśli nie chcemy otrzymywać takich SMS, łatwo możemy je zablokować.

To ważne

Blokowanie takich SMS jest ważne, nie tylko dlatego, że czasami po prostu przeszkadzają i zaśmiecają telefon. Niekiedy takie niechciane SMS są płatne, a za ich odebranie płacimy my. Opłaty doliczane są do kosztów abonamentu, w przypadku telefonów na kartę, powodują uszczuplenie znajdujących się na niej środków.

Jak zablokować niechciane smsy

Bez względu, na jakiego to operatora klientami jesteśmy, niechciane smsy możemy zablokować z poziomu telefonu, pod warunkiem, że użytkujemy telefon typu smartfon. Jeśli tak jest, możemy pobrać na nasz telefon jeden z wielu bezpłatnych programów, do blokowania niechcianych połączeń i przychodzących sms. Obsługa takich programów jest banalnie prosta.

Wystarczy wpisać niechciany numer na tak zwaną czarną listę i możemy mieć pewność, że żaden sms z danego numeru już do nas nie dotrze. Warto jednak wiedzieć, że to połowiczne rozwiązanie problemu. Owszem, nie zobaczymy niechcianych sms na ekranie naszego telefonu, nadal jednak będą one docierać na nasz numer. Jeśli to będą smsy za otrzymanie których płacimy, nadal takie opłaty będą naliczane. O wiele lepiej więc takie sms blokować bezpośrednio u operatora. Jak to zrobić w sieci PLUS GSM?

Jak zablokować niechciane smsy w Plusie?

Sms od operatora

Jeśli otrzymujemy niechciane smsy od operatora, najprawdopodobniej wyraziliśmy zgodę na ich otrzymywanie. Plus przesyła swoje smsy z numeru 8005. Jeśli takie smsy do nas przychodzą, wystarczy wysłanie bezpłatnego smsa o treści SPRZECIW na numer 8000. Od tego czasu smsy nie powinny docierać.

Smsy premium

Jeśli docierają do nas inne smsy z numerów premium można je zablokować logując się do swojego konta klienta i z poziomu Internetu zablokować sobie cały ruch premium.

zablokować niechciane smsy

Telefon do operatora

Niechciane smsy można zablokować także, dzwoniąc do biura obsługi klienta. Co istotne, pracownikowi biura obsługi klienta należy zlecić zablokowanie tego co chcemy. Albo samych smsów, albo smsów i mmsów, albo wszelkiego ruchu premium. Można zlecić także zablokowanie smsów tylko z określonych numerów.

Taka opcja jest wskazana, gdy wśród smsów premium, które nas nie interesują, otrzymujemy także takie, które są dla nas interesujące. Zablokowanie całego ruchu premium, spowoduje, że smsy, które nas interesują i pochodzą z ruchu premium, również do nas nie dotrą.

Wizyta w salonie operatora

Jeśli nie chcemy lub nie możemy zadzwonić do biura obsługi klienta, możemy po prostu przejść się do salonu Plusa i tam zlecić zablokowanie tego, co chcemy. Albo całego ruchu premium, albo smsów tylko z określonych numerów.

Wysyłanie sms premium

Warto pamiętać, że zablokować można niechciane smsy przychodzące, ale i nieopatrznie zablokować sobie możliwość wysyłania takich smsów. Jeśli wysyłamy smsy premium,, opcji wysyłania smsów premium oczywiście nie należy blokować.

Podsumowując

W obecnych czasach do każdego użytkownika telefonu komórkowego przychodzą niechciane smsy. Jeśli ich nie chcemy, na wiele sposobów możemy tę opcję zablokować.

jak zablokować niechciane smsy

Albo samodzielnie, z poziomu smartfona, albo korzystając z pomocy operatora. Nie można jednak zapominać o jednym. Załatwiając różne sprawy, świadomie lub nieświadomie możemy wyrażać zgody na otrzymywanie takich smsów i jeśli ruch premium nie zostanie całkiem zablokowany, takie smsy, mimo blokady sms z określonych numerów, wciąż mogą się pojawiać.

Warto więc zwrócić uwagę na to, co podpisujemy i na co wyrażamy zgody, robiąc zakupy, podpisując umowy, czy rejestrując się na stronach w Internecie. Najczęściej zgody marketingowe w takich sytuacjach są dobrowolne, nie musimy więc się zgadzać na otrzymywanie treści reklamowych. Bardzo często też nie musimy po prostu podawać numeru telefonu.

Jeśli rozsądnie podejdziemy do problemu sms premium, zablokujemy smsy, które już do nas docierają, a także nie będziemy zgadzać się na otrzymywanie treści marketingowych od kolejnych firm, smsy, których i tak nie czytamy, z całą pewnością nie będą do nas przychodzić. Warto się o to postarać i zapewnić sobie spokój korzystania z telefonu.

[Głosów:9    Średnia:1.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here