Wieliczka to miejsce znane na całym świecie. To tutaj znajduje się kopalnia soli rozsławiona na świat, jaką wszyscy chcą zobaczyć. To miejsce naprawdę bardzo wyjątkowe i niepowtarzalne. Blisko Krakowa pozwala Wieliczce zdobywać coraz więcej turystów, dlatego miasto zyskuje na tym bardzo dużo.

Nie ma żadnego problemu ze znalezieniem tam miejsca do spania, miejsca do jedzenia i oczywiście wielu atrakcji. Bez względu na wiek każda osoba znajdzie w Wieliczce to, czego szuka, dlatego warto się wybrać do województwa małopolskiego żeby to wszystko na własne oczy zobaczyć. W ten sposób można będzie poczuć magię tego miejsca. Przekonamy się, że nie bez przyczyny miliony turystów każdego roku się tutaj zjawia.

Miejsce do spania w Wieliczce

Bez najmniejszych problemów znajdziemy w Wieliczce i w okolicach miejsce do spania. Dla osób mających bardzo duże wymagania na pewno hotel będą najlepszym rozwiązanie. Bardzo dobrze wyposażone hotele to miejsce dla singli, zakochanych jak i rodzin z dziećmi. Wynajmować można pojedyncze pokoje jak i apartamenty. Przy okazji w hotelu można skorzystać z restauracji serwisujące przepyszne jedzenie. Po całym dniu zwiedzania Wieliczki i okolicy trzeba wyspać się w komfortowych warunkach. Hotel spełni wtedy wszystkie nasze wymagania i oczekiwania.

Wybierając hotel w Wieliczce będziemy zaskoczeni cenami. Luksus idzie w parze z niską ceną, czym zaskoczonych i to pozytywnie jest bardzo dużo osób.  Hotele mogą być w samym mieście jak i na jego obrzeżach. Jeśli chcemy być z dala od zgiełku to na pewno poza miastem będzie o wiele lepiej wynająć sobie hotel. Miasto nie jest duże, dlatego dotarcie do niego nie zajmie wiele czasu i spanie poza nim będzie super rozwiązaniem. Tym bardziej, jeśli trafimy do hotelu bardzo dobrze wyposażonego we wszystko jest nam potrzebne. Wtedy można tam spędzić kilka dni i nie będziemy się nudzić.

Kopalnia soli w Wieliczce

Numerem jeden na liście zwiedzających na pewno będzie Kopalnia Soli. To miejsce warto zobaczyć, bo przekonamy się jak człowiek może stworzyć coś wyjątkowego.  Od 1978 roku to miejsce jest na liście UNESCO. Na zwiedzanie kopalni trzeba będzie poświecić dwie godziny. Do wyboru mamy kilka tras, dlatego każdy dopasuje dla siebie to, co jest dla niego najlepsze. Bardzo polecana jest trasa Św. Kingi, dlatego jeśli mamy czas to można się nią udać.  Musimy nastawiać się na to, że w okresie letnim w kopani będzie bardzo dużo ludzi. Warto wcześniej zadbać o bilety tak żeby nie stać bardzo długich kolejkach.

Inne ciekawe miejsca w Wieliczce

Warto zobaczyć Zamek Żupny, który powstał w XIII wieku.  Było to miejsce zamieszkiwane, że żupnika, a była to osoba odpowiedzialna za zarządzanie żup solnych, które były przez kopalinie tworzone.  Na obecną chwilę mamy w tym miejscu muzeum, dlatego warto je odwiedzić, a dowiemy się wszystkiego o górnictwie. Na pewno warto będzie zobaczyć również Kościół św. Sebastiana. Jest to również bardzo stary kościół, bo powstał XVI wieku. To, co warto zobaczyć to na pewno obraz 3D Solny Świat.  Jest to ciekawy obraz powstały w 20123 oku na płynie Rynku Głównego. Na obecną chwile jest to największe malowidło tego typu na świecie. Warto, zatem sprawdzić jak wygląda i co dokładnie przedstawia. Jeśli mówimy o kopalni soli to nie można zapominać również o tężni solankowanej.

Inhalowanie się solą daje niesamowite efekty, dlatego warto pójść tam i się przekonać jak zdrowe jest to dla nas rozwiązanie.  Do wyboru mamy wiele miejsc, dlatego znajdzie się coś dla starszych jak i dla młodszych. Na pewno osoby fascynujące się historią będą zachwycone odwiedzinami w Wieliczce. Jest tam wiele do zobaczenia i zapamiętania. Wieliczka stara się dawać turystom coś więcej kopalnie soli. Wiedzą, że trzeba wychodzić naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom, bo w ten sposób zyska się jeszcze więcej turystów. Turyści to pieniądze na rozwój i utrzymacie, dlatego mają tak bardzo duży wpływ na to, co się dzieje w mieście i jego okolicach. Wszystkie osoby odwiedzjące to miasto są zachwycone jego niepowtarzalnym urokiem.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here