Kwietnia nie otaczającego nas świata i osób na zdjęciach to cudowne uczucie. Zdjęcia są tak zwanymi zatrzymanymi w czasie wspomnieniami. W obecnych czasach fotografia przyniosła nam ogromne możliwości kronikarskie, ale również artystyczne. Obecnie praktycznie każdy robi zdjęcia. Jednak są tacy, którzy zajmują się tym zawodowo. Taka osoba nie tylko robi zdjęcia, ale później profesjonalnie je obrabia. Taką osobą jest właśnie fotograf. Jakie podjąć kroki, aby stać się fotografem? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/fotograf-i-droga-do-kariery-co-zrobic-zeby-zostac-fotografem/

Fotograf jako samouk

Fotograf jest to zawód wolny. Do niego nie jest wymagane żadne formalne wykształcenie, ani zezwolenia do wykonywania go. Czynnościami, które liczą się w takim zawodzie są umiejętności oraz wiedza. Tej możemy nauczyć się samodzielnie. Jeżeli jesteśmy odpowiednio zdeterminowanymi osobami, a fotografia bardzo interesuje, z pewnością od dawna zagłębialiśmy się czy to w internecie czy w innych źródłach na tematy dotyczące wykonywania zdjęć. W internecie istnieje mnóstwo informacji na temat sprzętu oraz technik fotograficznych. Swoje dzieła możesz publikować na darmowych czy płatnych stronkach. Po upływie jakiegoś czasu możesz zdecydować się na stworzenie własnego portfolio, które może zainteresować przyszłych pracodawców.

Szkoły fotograficzne i kursy fotografii

Wykształcenie może być zdobywane przez kursy fotograficzne szkoły fotografii lub nawet studia wyższe. Nieważne jednak jaki wybór będzie tym, z którego Korzystamy, czekać na z będzie w mniej lub bardziej rozszerzone wersję podobny zestaw zagadnień. Zajęcia będą dotyczyły projektowania, Historii Fotografii i mediów, oznaczenia i kontekstu historycznego fotografii w sztuce, oraz umiejętności praktycznych. Uczyć się będziesz również zasad dobierania kompozycji, oświetlenia oraz projektowania i publikowania swoich dzieł. Dowiesz się, w jaki sposób przygotowane są zdjęcia do różnych zastosowań artystycznych, medialnych, reklamowych czy reporterskich. Musisz być świadomy, że w niektórych uczelniach wyższych nie zadowolą się wyłącznie twoją maturą. Przeprowadzane są również formy klasyfikacji wstępnej, takich jak ocena twojego portfolio oraz może być ci polecony w wykonaniu kilku podstawowych czynności z zakresu projektowania, obrabiania i prezentowania fotografii.

Zobacz też: http://www.pytano.pl/jak-wyglada-praca-fotografa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here