Ruch jest ważny, każdy o tym wie i nie ma się co sprzeczać. Nie każdy jednak się do tego stosuje. Aktywność fizyczna pozawala nam nie tylko stracić na wadze, wzmocnić nasze mięśnie, poprawić kondycję, ale też dotlenia nasz mózg.

Nie znaczy to oczywiście, że musimy codziennie spędzać kilka godzin na siłowni. Zresztą mało kto byłby w stanie utrzymać takie tempo.

Jest szereg aktywności fizycznych, które nie wymagają od nas tak wiele wysiłku a dają efekty. Mniejsze lub większe, ale zawsze lepiej zrobić cokolwiek, nawet coś drobnego, niż nie robić nic.

Nawet zwykły spacer jest formą ruchu i pozwala nam przyspieszyć tętno, dzięki czemu lepiej się dotleniamy i przyspieszamy spalanie. Ćwiczenia na świeżym powietrzu są zdrowsze niż wyginanie się przed komputerem czy telewizorem.

Taki spacer może z czasem przerodzić się w marsz, później marszobieg… Nawet się nie obejrzymy a zaczniemy biegać! Jogging jest niezwykle przyjemną formą aktywności fizycznej. Pozwala nam utrzymać sprawność i osiągnąć wymarzoną, szczupłą sylwetkę. Do tego korzystając ze specjalnych aplikacji możemy z powodzeniem śledzić swoje postępy i z dumą wyznaczać sobie kolejne cele do osiągnięcia.

Kolejnym sposobem na przyjemne spalanie kalorii są rolki i deskorolka

Rolki są dla nas o wiele bardziej „naturalnym” sprzętem. Łatwiej jest na nich utrzymać równowagę, poruszać się i przemieszczać. Deskorolka jest znacznie bardziej niebezpieczna i jeśli nie mamy wprawy w poruszaniu się na niej, łatwo możemy sobie z nią nie poradzić. Dlatego wszystko małymi kroczkami. Najlepiej najpierw nauczmy się jak hamować na rolkach i deskorolce, a dopiero później zabierzmy się do prawdziwej jazdy!

Rower jest nie tylko sposobem na wciśnięcie odrobiny aktywności fizycznej do naszej codzienności, ale też jest świetnym środkiem transportu. Możemy wybrać się na wycieczkę rowerową, pojeździć rowerem po górach czy zwyczajnie przerzucić się na rower i pojechać na zakupy, zamiast wszędzie jeździć autem. Rowerem łatwiej zaparkujemy, wszędzie wjedziemy i ominiemy korki, co czasem jest naprawdę zbawieniem.

W większych miastach ścieżki rowerowe skutecznie ułatwiają rowerzystom poruszanie się po drogach. W mniejszych, niestety, muszą oni radzić sobie sami dzieląc się drogą z kierowcami. Nie zawsze jest to bezpieczne, ale jeśli rowerzysta zachowa wszelkie środki ostrożności i będzie poruszał się z głową, wszystko pójdzie sprawnie.

jak hamować na rolkach

Jeśli mamy iść do znajomych, zawsze możemy pojechać tam rowerem albo przejść się, zamiast jechać autem. Takimi małymi zmianami nie tylko poprawimy naszą kondycję, ale też zrobimy coś dobrego dla środowiska.

Wszystkie wymienione przeze mnie aktywności są raczej aktywnościami letnimi, a nie zimowymi. No, chyba, że ktoś wie jak hamować na rolkach po oblodzonym chodniku? Spacerować i biegać zimą nadal można, ale bezpieczniej jest przerzucić się na bieżnię.

Ciepła siłownia zawsze jest milszym miejscem niż zimny, ośnieżony i oblodzony park czy stadion. Możemy nie tylko biegać i spacerować, ale też jeździć na rowerku stacjonarnym. Oczywiście, jeśli ktoś lubi, może skorzystać z innych aktywności, takich jak podciąganie się na drążku, brzuszki, ciężarki, skakanka i wszystko, co tylko można sobie wymarzyć.

Świetnym pomysłem na poprawę kondycji i osiągniecie wymarzonej sylwetki jest też basen. Pływanie uspokaja, ale przy okazji ćwiczymy wszystkie partie ciała. Sprawdzamy naszą wytrzymałość i świetnie się przy tym bawimy.

Można się też zapisać na zajęcia

Może fitness w grupie, albo trener personalny na siłowni? Taniec też jest sposobem na zrzucenie wagi i poprawienie swojej kondycji. Przy okazji będziemy mogli zaimponować znajomym na najbliższej imprezie.

Nie każdy jednak czuje się dobrze uprawiając sport w miejscu publicznym. Osoby takie nie chcą nawet słyszeć o basenie czy siłowni a bieganie przy ludziach śni im się w najgorszych koszarach.

jazda na rolkach

Nie oznacza to, że mogą się wylegiwać na kanapie! Jeśli chcą być zdrowi, pełni energii i w szczytowej formie – muszą ćwiczyć. Internet otwiera przed nami cały wachlarz możliwości. Joga, ćwiczenia relaksacyjne, na konkretne partie ciała, wytrzymałościowe, siłowe, taniec… Wszystko to można wykonywać nie wychodząc nawet z domu.

Najczęściej nie kończy się to najlepiej, bo brakuje nam motywacji do ćwiczeń, szczególnie jeśli jest zima a my ćwiczymy sami. Warto więc powiedzieć o tym znajomym, tak, żebyśmy mieli kogoś, kto mógłby nas motywować do działania. Może ten znajomy też chce ćwiczyć i moglibyście spotykać się na ćwiczenia razem? Byłoby to coś, co zbliżyłoby Was do siebie. Wspólna siłownia, fitness, bieganie czy chociażby spacery – zawsze znajdzie się powód, żeby się umówić i przy okazji trochę poćwiczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here