Bardzo wiele Pań w wyjątkowy sposób traktuje swoje włosy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to element naszej urody, który tak bardzo odróżnia nas od mężczyzn. Panowie uwielbiają nasze włosy tak samo, jak my i wielu z nich preferuje kobiety z długimi kosmykami.

Bywają jednak sytuacje, kiedy chcemy upiąć elegancko włosy. Jeśli nasze należą do tych trudnych do ułożenia i kapryśnych z pomocą pojawiają się produkty takie jak lakier, pianka czy spray utrwalający ich wygląd.

Drogeryjne półki uginają się od ciężaru, masek, szamponów, odżywek czy kosmetyków do koloryzacji. Wiele kobiet nie wyobraża sobie bez nich efektownej fryzury. To prawda, często pomagają. Trzeba jednak zachowywać umiar w ich stosowaniu, ponieważ ich nadmiar może zbytnio obciążyć nasze włosy, co spowoduje, że będą słabe i zaczną wypadać. W takiej sytuacji jedynym ratunkiem może okazać się ich drastyczne obcięcie, a tego zazwyczaj chcemy uniknąć.

W zależności od kształtu twarzy, możemy dobrać sobie fryzurę, która nas upiększy. Końskie ogony czy warkocze to nie jedyne metody wiązania włosów. Jak upiąć włosy, aby dodać sobie wdzięku i urody? Drobną twarz można optycznie powiększyć przez uniesienie włosów. Chodzi o to, aby nie były one oklapnięte i nie przylegały zbyt mocno, to zwykle wygląda niekorzystnie. Jeśli kobieta ma gęste włosy, uzyska efekt uniesienia bez tapirowania.

Pięknie wygląda upięty na czubku głowy kok. Można wyciągnąć z przodu kilka drobnych pasemek, aby okalały buzię. To dobre rozwiązanie, gdy mamy odstające uszy.
Sposobów na zrobienie koka jest naprawdę wiele. Zwykle dobry efekt uzyskamy przy pomocy gumki i kilku wsuwek. Przygotowanie takiego upięcia nie trwa długo, a jest bardzo efektowne.

Sprawdzi się na wielkie wyjścia, bo w połączeniu z elegancką marynarką lub koszulą, wygląda niezwykle elegancko. Nie oznacza to, że ten sposób upięcia jest zarezerwowany tylko na wielkie przyjęcia i uroczystości. Sprawdza się bowiem dobrze przy sportowej stylizacji.
To ulubiona metoda upinania włosów podczas upałów. Dzięki niej kark wtedy się tak nie poci.

Bardzo modne są również wszelkiego rodzaju warkocze dobierane. Pięknie prezentują się na głowach dorosłych kobiet i małych dziewczynek. Można ich zrobić kilka, dwa lub jeden. Można połączyć go z kokiem, poprzez zaplecenie od dołu w kierunku czubka głowy.

fryzura

Warto uważać, żeby nie ściskać włosów zbyt mocno, gdyż może to poskutkować bolesnością cebulek. Dobrze jest wykonywać podczas mycia masaż głowy, pobudzi on cebulki włosowe do szybszego wzrostu.

Panie, które mają grzywkę, mogą się pokusić o jej podniesienie do góry.
Ciekawie jest od czasu do czasu całkowicie zmienić fryzurę. Wyglądamy wtedy zupełnie inaczej, często jest do fantastyczna metoda na poprawienie sobie nastroju. Zmiana koloru lub cięcia odejmie nam parę lat, dzięki czemu poczujemy się pewniej.

W celu odżywienia włosów dobrze jest zacząć stosować naturalne metody. Odżywią one strukturę pasm i poprawią ich wygląd.
Często z upinaniem mają problem kobiety z kręconymi kędziorami. Takie włosy zdają się żyć zupełnie swoim życiem, są nieposłuszne i zwykle rosną nierównomiernie. Choć dobrze nawilżane wyglądają pięknie, potrafią popsuć sporo nerwów ich właścicielkom.

Z tych powodów, dobrze jest smarować je olejem nawet każdego tygodnia. Włos kręcony z natury jest suchy, ma porowatą strukturę, szybko wysycha i jest podatny na zniszczenia. Czego efektem jest nadmierne puszenie. Szampony i odżywki, które zawierają silikon, tylko zamiatają sprawę po dywan. Rzeczywiście, może się wydawać po ich użyciu, że włos jest gładszy, jednak na dłuższą metę, produkty takie powodują kruchość i łamliwość włosów.

spięte włosy

Olej pomoże tego uniknąć, włos wypije tłuszcz, a po umyciu będzie gładki i sprężysty

Oleje, jakich można używać to oliwa z oliwek, olej rycynowy, z orzechów, z pestek winogron, kokosowy, lniany i wiele wiele innych. Właściwie żaden nie powinien zaszkodzić suchym włosom, można go nawet zostawić na całą noc. Oczywiście dobrze jest przeznaczyć na ten cel bawełniany, niepotrzebny podkoszulek i folię, aby nie potłuścić pościeli, a całość miała szansę wniknąć we włosy, a nie poduszki.

Jeśli lubimy upinać włosy, dobrze jest pamiętać o tym, żeby choćby na noc dać im odpocząć i zaplatać je w luźny warkocz lub zostawić zupełnie rozpuszczone. Na wygląd włosów dobrze wpływają witaminy z grupy B oraz wyciąg ze skrzypu polnego. Właściwie ułożona dieta, stosowanie z umiarem suplementów oraz odpowiednie kosmetyki sprawią, że będziemy się cieszyć bujnymi włosami wiele lat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here