Wybierając się do województwa zachodniopomorskiego jest kilka miejsc, które należy koniecznie zwiedzić. Nieważne czy mieszkacie tam, wybieracie się na zasłużony wypoczynek czy jesteście tam przejazdem. Koniecznie musicie te miejsca zobaczyć. Poniżej znajduje się kilka propozycji miejsc, wartych odwiedzenia w województwie zachodniopomorskiem. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/miejsca-zachodniopomorskie/

1. Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich jest to piękny renesansowy zamek, który znajduje się na wzgórzu w Szczecinie. Jest on nie tylko doskonałym miejscem do zwiedzania, ale jest również świetnym obiektem wystawowo-koncertowym, na którym odbywają się widowiskowe imprezy.

2. Latarnia Morska Kołobrzeg

Atrakcją turystyczną znajdującą się w województwie zachodniopomorskim jest Latarnia morska w Kołobrzegu. Jest ona położona na wybrzeżu Bałtyku nad zatoką pomorską, pomiędzy Latarnią Morską Niechorze, a Latarnią Morską Gąski. Po wejściu na górę ukaże nam się zjawiskowa panorama morza.

3. Latarnia Morska Niechorze

Po zobaczeniu Latarni Morskiej w Kołobrzegu możemy również zaproponować do zwiedzenia Latarnie Morską Niechorze. Położona we wsi Niechorze. Znajduje się pomiędzy Latarnią Morską Kikut a Latarnią Morską w Kołobrzegu, położona jest na wysokim, klifowym brzegu.

4. Wyspa Wolin

Wyspa Wolin jest to miejsce, które znają praktycznie wszyscy, którym o uszy odbiło się województwo zachodniopomorskie. Nie trzeba jej nawet przedstawiać. Oddzielona jest ona od lądu cieśniną Dziwną oraz zalewem Szczecińskim.

5. Krzywy Las

Krzywy Las to bardzo interesujące miejsce. Zajmuje on powierzchnie aż 1.7 ha. Nazwa ,,Krzywy Las’’ powstała  dzięki 100 sosnom zwyczajnym, które są zdeformowane pod kątem 90 stopni około 20 cm nad ziemią. U niektórych drzew krzywizna dochodzi nawet do 3 metrów wysokości.

Zobacz też: http://www.pytano.pl/gdzie-szukac-pracy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here