Do zadań chirurga należy nie tylko przeprowadzanie skomplikowanych operacji na sali operacyjnej. Chirurg zajmuje się także usuwaniem różnego rodzaju pieprzyków, znamion i innych zmian skórnych.

Kiedy zmiana skórna nadaje się do usunięcia?

Najczęściej konieczność wycięcia zmiany skórnej rekomenduje dermatolog. Czasami jednak inicjatywa wychodzi od pacjenta, szczególnie wtedy, kiedy znamię znajduje się w takim miejscu, że utrudnia codzienne funkcjonowanie. Zdarza się, że u kobiet bielizna zahacza o zmiany skórną, powodując ból. Często ludzie decydują się na usunięcie znamienia, pieprzyka, wtedy, kiedy przeszkadza im on ze względów estetycznych. Często zdarzają się różnego rodzaju zmiany skórne na twarzy.

Czy usuwanie znamion boli?

Usuwanie zmian skórnych, usuwanie znamion nie jest bolesne. Przed przystąpieniem do właściwego zabiegu lekarz aplikuje zastrzyk ze znieczuleniem. Później pacjent nie czuje już żadnego bólu. Dla osób bardzo wrażliwych istnieje możliwość użycia wcześniej specjalnego żelu, dzięki któremu pacjent nie poczuje nawet wkłucia igły ze środkiem znieczulającym. Możliwości współczesnej medycyny są ogromne. Lekarz dermatolog może przy pomocy specjalnego sprzętu zbadać, które pieprzyki są niebezpieczne. Później rekomenduje właściwe postępowanie pacjentowi. Diagnoza czerniaka jest oczywiście dość przerażająca, ale to jeszcze nie jest wyrok. Usuwanie pieprzykówusuwanie pieprzykówusuwanie pieprzyków daje dużą szansę na całkowite wyleczenie. Czasem konieczna jest jednak chemioterapia.

Chirurg onkolog czy dermatolog

Jeżeli pacjent pomija Narodowy Fundusz Zdrowia i od razu idzie do lekarza prywatnie, to dobrym pomysłem jest wybranie gabinetu dermatologicznego albo gabinetu chirurga onkologa. Warto pamiętać o tym, aby upewnić się, czy wycinek został skierowany do badania histopatologicznego. Tylko takie badanie pozwala sprawdzić, czy pieprzyk nie krył sobie czegoś niepokojącego. Usuwanie zmian skórnych to codzienność w pracy każdego chirurga. Usuwanie pieprzykówusuwanie pieprzykówusuwanie pieprzyków to zabiegi bezpieczne, wykonywane coraz częściej także u dzieci. Również osoby starsze często dokonują oględzin swojego ciała i decydują się usunąć niepokojące znamiona.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here