Coraz więcej inwestorów szuka pomysłu na szybką możliwość aranżacji przestrzenni w pomieszczeniach. Wykorzystać do tego można systemy przesuwne a w szczególności te oparte o wózki transportowe i prowadnice. Ważne, aby była możliwość montażu w taki sposób różnych materiałów, z których wykonane są drzwi przesuwne.

Dowolność kreowania przestrzeni

Stosując systemy, w jakie wyposażone są drzwi przesuwne bezramowe, można tworzyć również ruchome ściany, które idealnie sprawdzają się w wypadku potrzeby szybkiego podzielenia dużych pomieszczeń. W każdej chwili użytkownik obiektu może tworzyć strefy prywatności i wydzielać miejsca na określone aktywności.

Mogą być to ściany lub przegrody pełniące funkcje drzwi przesuwnych bezramowych. Zminimalizowanie widoczności elementów konstrukcji pozwala stworzyć powierzchnie o jednolitym kolorze bez obramowań. Stosować do tego celu można szkło i lustra, tak jak w obiektach biurowych.

Szafy bez ograniczeń konstrukcyjnych

W celu zaoszczędzenia miejsca systemy szaf wnękowych są wygodnym rozwiązaniem. Drzwi przesuwne bezramowe stanowią uzupełnienie pomieszczenie i po zamknięciu mogą być dodatkową dekoracją pomieszczenia. Jeżeli zastosowane zostaną lustra lub elementy odbijające światło, dodatkowo rozjaśnią pomieszczenie.

Wózki jezdne i dopasowane prowadnice pozwalają na ciche i wygodne użytkowanie szaf wnękowych. Wózki jezdne muszą przenosić duże obciążenia, szczególnie gdy wypełnienie i użyty materiał będą dużych rozmiarów. Jednocześnie zastosować można mechanizmy cichego domykania oraz oświetlenie włączane automatycznie po otwarciu szafy.

Szkło i jego nowe funkcje dzięki systemom drzwi przesuwnych

Połączenie szkła i nowych systemów jezdnych pozwala na nowe aranżacje wnętrz i zastosowanie szkła podczas realizacji nowych pomysłów architektów. Tworzone w ten sposób kabiny prysznicowe to estetyczne i wygodne w utrzymaniu czystości wyposażenie pomieszczeń sanitarnych.

Drzwi przesuwne bezramowe można stosować jako zabudowę tarasów. Łatwo otworzyć wnętrze mieszkania na ogród w cieplejsze pory roku. Poprawia to wygodę komunikacji. Brak obramowania zwiększa ilość światła dostającego się do wnętrza pomieszczeń i zapewnia lepszy widok przez tak wykonaną szklaną ścianę.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here