Kosmetyki do stylizacji paznokci

0
1797

Stylizacja paznokci to w dzisiejszy czasach obowiązkowy punkt dbania o siebie wszystkich Pań. Piękny wygląd paznokci to pewność siebie oraz bycie zauważonym przez innych. Stylizacja paznokci pozwala na osiągnięcie pięknego wyglądu dłoni i paznokci przez osoby, które mają odwieczny problem chociażby z zapuszczeniem dłuższych paznokci.

Stylizacja paznokci zalety?

Stylizacja paznokci polega na przedłużaniu i odnowie paznokci. Stylizacja paznokci ma następujące zalety:

– trwałość,

– naturalny wygląd paznokci,

– rekonstrukcja uszkodzonych paznokci,

– możliwość przedłużenia paznokci,

– szybkość,

– wygoda,

– wzmocnienie naturalnej płytki paznokciowej.

Stylizacja paznokci rodzaje

Stylizacja paznokci nie jedno ma imię, dlatego na rynku istnieje kilka rodzajów stylizacji, wśród których każda kobieta znajdzie cos dla siebie. Decydując się na stylizację paznokci można wybrać:

manicure hybrydowy,

manicure żelowy,

manicure akrylowy,

manicure akrylowo-żelowy.

Oczywiście wybór odpowiedniego manicure zależy tylko i wyłącznie w całości od nas i od naszych upodobań.

Stylizacja paznokci na czym polega?

Stylizacja paznokci polega na wzmocnieniu i odnowieniu paznokci. Następuje ona w kilku korkach. Pierwszym z nich jest zdezynfekowanie rąk i paznokci, następnie usuwa się skórki wokół paznokci oraz matowi płytkę paznokciową za pomocą frezarki, oraz skraca się paznokcie do odpowiedniej długości. Kolejnym krokiem jest odłuszczenie i oczyszczenie płytki paznokciowej oraz nakłada się primer w celu uzyskania lepszej przyczepności, następnie nakładamy bazę, na nią w zależności od tego jaką metodę manicure wybieramy nakładamy lakier hybrydowy, akryl, żel lub bardzo popularne ostatnimi czasy akrylożel.

Profesjonalne kosmetyki do manicure

Następnie na lakier hybrydowy nakładamy top i przecieramy clinerem. Jeśli zdecydujemy się na pozostałe stylizację paznokci wówczas należy spiłować nadmiar akrylu, żelu lub akrylożeli tak aby nadać odpowiedni kształt paznokciom tak aby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Oczywiście możemy zdecydować się również na różnego rodzaju zdobienia, a dopiero wtedy na wykończony paznokieć nakładamy top i przecieramy clienerem.

Należy pamiętać, że po każdej warstwie nałożonego lakieru, żelu lub akrylu suszymy paznokcie pod lampą UV lub UV LED. Jeśli mamy wprawę stylizację paznokci jesteśmy w stanie zrobić sobie same w zaciszu domowym.

Stylizacja paznokci jakie produkty?

Do głównych produktów jakie są używane w stylizacji paznokci zaliczamy:

– lampa LED/UV,

– frezarka,

– żel biały,

– żel podkładowy,

– żel przeźroczysty,

– żel wykańczający,

– żel do zdobień,

– klej do tipsów,

– primer,

– cleaner,

– baza,

– top,

– nabłyszczacz,

– formy do paznokci,

– bloczki do piłowania,

– różnego rodzaju pilniki,

– szpatułki oraz pędzelki do żelu,

– waciki bezpyłkowe,

– aceton.

Jeśli myślimy o zostaniu profesjonalną stylistka paznokci wówczas jest nam potrzebnych trochę więcej produktów, takich jak:

– akrylożele,

– długopisy magnetyczne,

– ozdoby do paznokci,

– rożnego rodzaju frezy: diamentowe, węglikowe, itp.

– różne kolory lakierów hybrydowych,

– gilotyna do paznokci,

– pędzelki do zdobień,

– aceton w pisaku.

Stylizacja paznokci koszty

Koszt stylizacji paznokci jest różny i zależy od kilku czynników, takich jak miasto w którym chcemy upiększyć paznockie, renoma zakładu stylizacji paznokci, kwalifikacji stylistki paznokci, metody jaką wybierzemy oraz produktów jakie są wykorzystywane przy stylizacji. Koszt wykonania stylizacji paznokci waha się w granicach 50 złotych do 100 złotych.

Jeśli weźmiemy dodatkowo pod uwagę koszty produktów używanych do stylizacji paznokci to koszty mogą znacznie wzrosnąć. Dobrym rozwiązaniem jest zakup zestawu startowego z profesjonalnymi produktami i możliwość wykonania stylizacji paznokci w domu.

Źródło:

1) Sklep kosmetycznyhttps://sklep.fryzaw.pl/produkty/stylizacja-paznokci,2,5742

2) http://www.dr-bielecki.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here