Wydawać by się mogło, że w łatwy sposób wymierzymy swoją stopę, ale nie do końca tak jest. Niektóre osoby mają jedną stopę trochę większą od drugiej. Wtedy wybranie odpowiedniego obuwia jest jeszcze trudniejsze, dlatego nie ma się, co dziwić, że takie osoby często przymierzają bardzo dużo par obuwia. Na szczęście wielu producentów zaniża wielkości obuwia albo zawyża dzięki temu można będzie takie buty łatwiej dopasować.

Dotyczy to kobiet, mężczyzn i dzieci. Z dziećmi jest jeszcze gorzej, bo mało, które lubi przymierzać buty. Jedynym rozwiązaniem jest wyjecie z buta wkładki i przymierzenie jej do drugiego buta. Musimy tylko uwzględnić to, że ten but jest akurat albo za mały i kupując nowe buty muszą być, chociaż trochę większe. Wtedy takie obuwie wystarczy dziecku na długi czas. Na pewno rodzicom na tym zależy i właśnie, dlatego wymierzenie stopy jest bardzo ważne.

Wymierzenie komputerowe

Obecnie jedna z firm, która sprzedaje obuwie przez Internet daje możliwości w różnych galeriach zmierzenia sobie stopy. To obywa się komputerowo, a zatem bardzo dokładnie. Niestety wynik badania może być bardzo różny, w dużej mierze wpływ na to ma osoba, która tym mierzeniem się zajmuje. Często przekłamania potrafią być nawet o jeden do dwóch numerów, a to naprawdę bardzo dużo. Widać wszystko trzeba dokładnie dopracować, a wtedy uzyskamy informacje o tym, jaka wielkość jest naszej stopy. Ma to dla nas bardzo duże znaczenie tym bardziej, jeśli obuwie będziemy kupować przez Internet.

Nie da się go przymierzyć i byłoby dobrze za pieszym razem trafić z rozmiarem. Mamy prawo do tego żeby oddać takie obuwie, ale to się schodzi, a my nie chcemy zbyt długo czekać. Tak to właśnie wygląda, dlatego trzeba będzie zdobyć w inny sposób rozmiar swojej stopy. Dorośli mają o tyle łatwo, że im stopa nie rośnie, a zatem raz dobrze zmierzą i nigdy nie muszą do tego wracać.

mała stopka

Gorzej jest z dziećmi, którymi stopa może rosnąć z miesiąca na miesiąc. Wtedy takich pomiarów trzeba będzie wykonać więcej. Robiąc pomiar na komputerze otrzymamy symulacje o tym jak stopa dziecka będzie rosła i jak duża będzie za kilka miesięcy. To naprawdę pomaga, ale tylko wtedy, kiedy pierwszy pomiar jest wykonany w prawidłowy sposób.

Sami możemy to zmierzyć

Można również zmierzyć stopę samodzielnie. Nie ma znaczenia czy to nasza stopa czy dziecka. Trzeba się tylko do tego przygotować w odpowiedni sposób, a ułatwimy sobie to zadanie. Do wykonania pomiaru konieczne będzie przygotowanie kartki A4 albo większej. Wszystko zależne jest od tego jak dużą stopę mamy. Jeśli nie mieści się na formacie A4 to trzeba wziąć dwie kartki albo jedną większą. Przyda nam się również długopis, linijka i taśma klejąca.

Taśma przyda nam się do przyklejenia kartki do podłoża tak żeby nam się podczas pomiarów nie przebywała, bo to wpłynie na pomiar, jakiego dokonujemy. Chcemy żeby to był pomiar wiarygodny, dlatego trzeba o to zadbać. Stawiamy lewą stopę na kartce tak żeby się zmieściła i obrysowujemy ją długopisem dookoła. Długopis należy trzymać prostopadle do kartki, bo tylko wtedy rysujemy cały czas w ten sam sposób i taki pomiar będzie dla nas wiarygodny. Teraz przyda nam się linijka, którą będziemy mogli wymierzyć dwa skrajne punkty i wtedy wyjdzie nam wymiar naszej stopy.

Bardzo często zdarza się, że prawa stopa jest trochę inna od lewej, a zatem trzeba będzie w ten sam sposób ją zmierzyć. Wtedy przekonamy się jak to wszystko wygląda i następnym razem szukanie obuwia będzie dla nas o wiele łatwiejsze. Na tym nam na pewno zależy, a tym bardziej, jeśli kupujemy drogie obuwie na lata. Wtedy wielkość stopy ma bardzo duże znaczenie.

buty

Kupowanie butów

Niektóre osoby przez długie lata kupowały źle dobrane obuwie, bo swojego rozmiaru stopy. Dopiero sprawdzenie tego w taki sposób jak opisany został wyżej rozjaśnił im ten temat. Dzisiaj mają łatwiej dopasować coś dla siebie, dlatego nie ma się, co dziwić, że wiele osób z tego korzysta. Dzisiaj sklepów obuwniczych mamy bardzo dużo, ale często rozmiar poszczególnych producentów znaczącą się różnią, dlatego warto się zmierzyć i szukać po centymetrach, a nie tylko po rozmiarach typu 37 czy 44.

Dobrze dopasowane obuwie to komfort, dlatego im szybciej uda nam się zmierzyć stopę tym lepiej dla nas. Tym bardziej rozmiar obuwia ma znaczenie u dziecka, bo nie chcemy żeby miało problemy ze stopami, dlatego mierzmy ją i kupujmy takie obuwie, jakie jest dla niego najlepsze. Z mierzeniem na pewno każdy z nas sobie poradzi, dlatego nie ma się, co stresować tylko trzeba szybko się za to brać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here