Praca magazyniera jest nie tylko ciężka, ale również bardzo odpowiedzialna. Nie wychodząc z domu, jesteśmy w stanie zamówić w dzisiejszych czasach wszystko czego potrzebujemy. Podobnie jest, kiedy w sklepie czeka na nas spory wybór ogromnej ilości asortymentu. Wszystkie te produkty dostępne są  dzięki ciężkiej pracy magazyniera. Jak wygląda jego praca? Co należy do jego obowiązków? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-magazyniera/ 

Praca magazyniera – charakterystyka

Magazynier jest to osoba, która odpowiada za kontrolę procesu przeładunkowego. Zajmuje się On również obsługą urządzeń, a także prowadzeniem niezbędnej dokumentacji tego obszaru. Jako pracownik magazynu, musimy zapewnić, że towary będą przechowywane, a także będą krążyły w gospodarce w sposób bezpieczny, a także zgodny ze wszystkimi przepisami.

Innymi słowy do obowiązków magazyniera należeć będą czynności takie jak: utrzymywanie czystości oraz porządku, kontrola stanu magazynu, sporządzanie regularnych raportów, prowadzenie dokumentacji, odpowiadanie za odpowiednią archiwizację dokumentacji. Każdego dnia w pracy będziemy współpracować z dostawcami, a także nadzorować ładunkiem i rozładunkiem towaru. Często będziemy zajmować się też noszeniem paczek i odpowiednim układaniem ich w magazynie.

Zagrożenia zawodowe – praca magazyniera

Jako magazynier jesteśmy narażeni na poważne czynniki, które mogą szkodzić naszemu zdrowiu. Bardzo często są te czynniki związane z noszeniem ciężkiego towaru lub nadmierną aktywnością fizyczną. Takie czynności mogą prowadzić do nadwyrężenia układu ruchu.

Starsi koledzy po fachu narzekają również na bóle związane ze zwyrodnieniami stawów. Jako magazynier często musimy przynosić ciężki Towary, które wymagają specjalistycznego traktowania. Takie przenoszenie ich może być również niekorzystne dla naszego zdrowia. Odbijać się może również na układzie oddechowym, a w niektórych przypadkach nawet na uszkodzeniach mózgu.

W pracy magazyniera mogą zdarzyć się również sytuację, w których jesteśmy narażeni na kontuzję czy nadwyrężenia. Możemy na przykład się poślizgnąć, upaść z wysokości lub zostać przygniecionym przez pakunek dużej wagi. W celu uniknięcia tego typu sytuacji, musi być ściśle przestrzegać zasad BHP, a także być czujnym na każdym kroku.

Zobacz też: http://www.pytano.pl/jak-zostac-fizjoterapeuta/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here