Czym się kierować wybierając wózek do sprzątania?

0
1025

Wózek do sprzątania to ważne narzędzie pracy zespołu zajmującego się utrzymaniem higieny w dużych budynkach przydatności publicznej. Jego wartości ciężko przecenić nie jedynie dlatego, że usprawnia pracę, jednak także z racji na to, że chroni zdrowie osób zajmujących się sprzątaniem. Duży wybór wózków pozwoli podołać oczekiwaniom ludzi zatrudnionych w budynkach o rozmaitym zastosowaniu. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy ich doborze?

Łatwe oraz wygodne sprzątanie – czemu wózki do sprzątania są tak istotne?

Wózki do sprzątania są to narzędzia, jakie ułatwiają nam pracę, natomiast odpowiednio dopasowane, mogą bardzo ją przyspieszyć. Dzięki wiadrom na wodę brudną, wodę czystą oraz wyciskarce, czyszczenie posadzek nie powoduje żadnej trudności. Również, wózki pomagają w przewozie wszelkich potrzebnych przedmiotów. Mogą być zaopatrzone w parę wiader, kosze na dodatki oraz środki higieny, półki do przewożenia przedmiotów, ręczników, lub pościeli i pojemniki na odpady czy pojemniki do segregacji. Wszystkie narzędzia osadzone są na niezwykle trwałych oraz łatwych w oczyszczaniu stelażach na kołach.

Jaki wózek do sprzątania dobrać?

Jeżeli kupujemy nasz pierwszy wózek do sprzątania, to może pojawić się kłopot, bo nie wszyscy wiedzą na co zwrócić uwagę przy doborze tego typu urządzenia. Po pierwsze należałoby wiedzieć jak wygląda podział wózków do sprzątania. Są to wózki do mycia posadzek, serwisowe do czyszczenia wszechstronnego, wózki na śmieci inne, natomiast również wózki do sprzątania w pensjonatach lub szpitalach. Wózki do mycia posadzek to najmniejsze, najprostsze oraz niezwykle powszechne wózki do sprzątania.

Dobry materiał

Wyróżniając spośród propozycji dostępnych na rynku, należy pamiętać, by sprzęt zrobiony był z dobrego środka syntetycznego. Przeważnie wybierane wózki robione są z plastiku, bo jest odporny na zniszczenia mechaniczne, a także niezwykle lekki. Specjalne udogodnienia to posiadanie zbiornika na mop, wystających szufladek na szklanki oraz dodatki do pokojów (w wypadku usług sprzątania w hotelach).

Bezpieczeństwo

Jeśli wózek do sprzątania jest głównie umieszczany w miejscu publicznym, takim jak na przykład galeria handlowa czy klinika – warto dobrać rodzaj, jaki ma zamykany schowek na materiały chemiczne oraz myjące. Takie rozwiązanie gwarantuje zabezpieczenie zarówno osób będących w okolicy jak również samej osobie prowadzącej serwis. Zamykane schowki są odpowiednim zabezpieczeniem przed dziećmi oraz osobami nieuprawnionymi do użycia artykułów dedykowanych do czyszczenia.

Wózek do sprzątania oraz jego budowa

Przy doborze wózka sprzątającego zwróć uwagę na pojemność wiadra. Wytwórcy wózków sprzątających szacują wartości nominalne, więc maksymalną kubaturę wiadra. W praktyce natomiast nie wykorzystujemy całej objętości wiadra, nawet z tego względu, iż po nalaniu pełnego wiadra, woda by nam się rozpryskiwała podczas jego przenoszenia. Z drugiej natomiast strony im większa kubatura wiaderka tym lepsza. Im więcej wody nalejemy do wiaderka, tym rzadziej będziemy musieli zmieniać wodę, jeśli nam się zanieczyści w trakcie czyszczenia posadzek oraz płukania mopa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here