Wybierając się na koloryzacje do salonu fryzjerskiego, jest to bardzo popularny widok. Praktycznie większość stylistów, po pofarbowaniu pasm włosów, zawija je w folie aluminiową. W ich opinii, ma ona sprawić, że włosy lepiej przyjmą sztuczny pigment. Czy jednak aby na pewno jest to prawda i nie jest to zabieg szkodliwy dla włosów?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/farbowanie-wlosow-z-folia/

Farbowanie z użyciem folii aluminiowej – niebezpieczeństwo dla włosów?

Folia aluminiowa jest bardzo często wykorzystywana przy rozjaśnianiu włosów. W trakcie zabiegu rozjaśniania, włosy stają się jaśniejsze nawet o 7 tonów. Wykorzystywana do tego chemia otwiera łuski włosów, a wprowadzane środki utleniają naturalny pigment. Już rozjaśnianie samo w sobie jest uważane za zabieg niezwykle szkodliwy dla struktury włosów.

Dokładając do tego folie, w którą zawija się poszczególne pasma, włosy – mówiąc dosłownie – zaczynają się palić. Chemia, znajdująca się pod przykryciem, niestety nie ma jak parować, w związku z czym, jej działanie się zaostrza. Folia potęguje działania nawet najmniejszych oksydantów.

Czy folia szybciej rozjaśnia włosy?

Prawdą jest, że faktycznie dzięki folii włosy rozjaśniają się szybciej. Jest to niestety bardzo inwazyjny sposób, który prowadzi do zniszczenia, nadmiernego puszenia się i łamania włosów. Niestety, stają się one również znacznie bardziej matowe.

Jak się jednak okazuje, istnieje wiele sposobów, które nie wymagają użycia folii przy rozjaśnianiu włosów. Istnieją również inne rodzaje folii, które nie są aż tak szkodliwe.

Z tego powodu, nie zaleca się wykonywania zabiegów rozjaśniających z użyciem folii samodzielnie w domu. Natomiast decydując się na wizytę w profesjonalnym salonie fryzjerskim, warto dokładnie obserwować pracę fryzjera. Przed rozpoczęciem zabiegu, można dopytać go o technikę i sposób farbowania. Jeżeli jest się przeciwnym użycia folii, to warto poinformować o tym fryzjera wcześniej.

Przeczytaj też: http://www.pytano.pl/jak-nakladac-bronzer/

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here