Skoro w dzisiejszych czasach niemalże wszyscy ludzie starają się być aktywni fizycznie, a twoi koledzy z pracy codziennie mówią ci o tym, co tym razem ćwiczyli na siłowni, sam nie zamierzasz być od nich gorszy, dlatego decydujesz się na zadbanie o swoją sprawność, kondycję i wydolność organizmu. Zastanawiałeś się nawet nad tym, by zapisać się do klubu fitness, ale jako że nie przepadasz za podnoszeniem ciężarów i wcale nie marzysz o umięśnionej sylwetce, wolisz postawisz na taki sport, który będzie dla ciebie przyjemny i zupełnie nieproblematyczny.

Kolarstwo może się nim zdecydowanie okazać

Najprawdopodobniej w wolnym czasie, gdy tylko pogoda za oknem dopisuje, zdarza ci się wybrać z całą rodziną na dłuższe przejażdżki rowerowe. Taka aktywność doskonale rozbudza cały twój organizm chociażby z tego względu, że praktykujesz ją na świeżym powietrzu. Możesz pooddychać nareszcie świeżym powietrzem i dotlenić wszystkie swoje komórki i narządy. Jazda na rowerze jest też dużą frajdą, zwłaszcza gdy podróżujesz po atrakcyjnych okolicach i w momencie aktywności masz okazję zajrzeć do nieznanych ci dotąd miejsc i przyjrzeć się czystemu pięknu natury.

Mimo iż wciąż mamy zimę, która zresztą dopiero się zaczęła, już teraz powinieneś przygotować się do wiosny, aby wraz z jej nadejściem móc od razu wsiąść na swój rower. Wciąż go nie posiadasz albo obawiasz się, że twój stary składa tego wszystkiego nie wytrzyma? Zastąp go nowym sprzętem. Dowiedz się, jaki rozmiar ramy byłby dla ciebie najlepszy i jaki typ roweru sprawdziłby się właśnie u ciebie.

Możesz to potraktować jak prezent świąteczny, który podarujesz samemu sobie. Warto w taki sposób się uszczęśliwiać. Zwłaszcza, że pieniądze przeznaczone na zakup roweru na pewno nie zostaną zmarnowane, skoro dzięki aktywności fizycznej możesz zyskać dużo więcej – lepsze zdrowie, świetne samopoczucie, a nawet fantastyczny wygląd i niższą masę ciała.

rower

Ile pieniędzy powinieneś zatem przeznaczyć na swój nowy przyrząd do jazdy?

Czy koniecznie musisz inwestować w te najdroższe rowery, jeżeli zamierzasz na poważnie zająć się kolarstwem i planujesz praktykować tą aktywność przynajmniej co drugi dzień? Cenę swojego nowego roweru dopasuj na samym początku do swoich indywidualnych możliwości finansowych. Jeżeli w ostatnim czasie twój domowy budżet nie prezentuje się najlepiej i nie spodziewasz się, aby miało się to w ciągu przyszłych miesięcy zmienić, wydając na nowy rower kilka tysięcy złotych, nie podejmiesz wcale dobrej decyzji.

Za mniejszą sumę też możesz zdobyć całkiem przyjemny i atrakcyjny sprzęt. Pomyśl jednak także, w jakim celu będziesz go użytkować. Chcesz się ruszać, ale ustal, czy twoje treningi będą intensywne i wysiłkowe, czy raczej rekreacyjne. Kupując rower typowo sportowy, a potem użytkując go wyłącznie w celu dojeżdżania do pracy, tak naprawdę marnujesz swoje pieniądze. Nie popełnij tego błędu. Nie musisz na takim przyrządzie wcale przepłacać.

Nawet najlepszy rower na świecie, wyposażony w różnego rodzaju bajery i nowoczesne dodatki, nie stworzy z ciebie niesamowitego kolarza. Uważaj jednak również na to, by nie kupować zbyt tanich rowerów. Ten kosztujący zaledwie kilka stówek, na który natknąłeś się ostatnio przypadkiem w hipermarkecie, prawdopodobnie stanie się dla ciebie utrapieniem i szybko zniechęci cię do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Podczas jazdy może skrzypieć lub szybko się niszczyć. Przez to będziesz musiał bezustannie go naprawiać, a to doprowadzi cię do kolejnej utraty sporych pieniędzy.

rowery dla dzieci

Porządny rower dostaniesz już zatem za około tysiąc złotych. A jaki rodzaj ramy powinieneś wybrać? Czy twój nowy pojazd powinien być wyposażony w jakieś dodatkowe elementy, liczne przerzutki czy grubsze opony? Aby powoli odpowiedzieć sobie na te wszystkie pytania, musisz zapisać sobie na kartce, czego oczekujesz od swojego roweru. Jeżeli zamierzasz poruszać się nim wyłącznie po miejskich drogach, by dojeżdżać do swojej pracy czy w inne miejsca, niezbędne okażą się w tym przypadku cienkie, aczkolwiek dość solidne opony.

Na takim rowerze nie uda ci się jednak pokonać bardziej wymagającej trasy. Na pierwszym lepszym kamieniu czy gałązce prawdopodobnie rozbijesz sobie głowę albo, w najlepszym wypadku, przedziurawisz swoje opony. Jeżeli te wszystkie kwestie są dla ciebie sporą zagwozdką, zawsze możesz udać się na zakupy do profesjonalnego sklepu ze sprzętem kolarskim i tam poprosić o pomoc sprzedawcę. Fachowe doradztwo doświadczonego ekspedienta na pewno ci się przyda. Dzięki niemu zakupisz dla siebie idealny rower!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here