O impotencji mówimy w przypadku niezdolności do osiągnięcia erekcji lub kiedy niemożliwe jest utrzymywanie jej przez czas, który pozwala na odbycie zadowalającego stosunku płciowego. Trudno wskazać jedną konkretną przyczynę tego stanu – należy przyjrzeć się zarówno problemom natury psychicznej, jak i fizycznej.

Najczęstsze przyczyny impotencji

Długotrwały stres, zmęczenie, depresja, nadużywanie substancji psychoaktywnych czy niektórych leków – wszystkie te czynniki znacząco wpływają na funkcje seksualne i mogą sprawić, że impotencja stanie się Twoim problemem. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na niekorzyść jest wiek, niska aktywność fizyczna oraz dieta obfitująca w przetworzone produkty a uboga w witaminy i składniki mineralne.

Jak ochronić się przed impotencją?

Codzienna dbałość o zdrowie jest najlepszym sposobem na to, by uniknąć impotencji i związanych z nią przykrych sytuacji. Co warto zrobić? Przede wszystkim ogranicz lub całkowicie zrezygnuj z używek — mowa tu przede wszystkim o alkoholu, papierosach oraz różnego typu substancjach psychoaktywnych. Utrzymuj prawidłową masę ciała, a jeśli już masz nadwagę czy otyłość, podejmij działania prowadzące do jej zmniejszenia. Nawet jeśli nie masz problemów z nadmiernymi kilogramami, to przyjrzyj się swojej diecie. Wyeliminuj fast foody, przetworzone jedzenie, nadmierną ilość cukru, tłuszczów i soli. Włącz do swojego harmonogramu tygodnia regularną aktywność fizyczną. Nie musisz biegać maratonów czy wyciskać z siebie siódmych potów na siłowni. Nawet spacery, o ile będą regularne, przyniosą wiele korzyści. Jak pomóc mężczyźnie z impotencja sprawdź na: https://maxonforte.pl/impotencja-pomoc-mezczyznie/

Sposoby leczenia impotencji

Impotencja, jak wiele innych trudności natury seksualnej, podlega leczeniu. Dobór metody zależy od nasilenia problemów oraz ich podłoża. W przypadku tych mających źródło w nieprawidłowym działaniu gospodarki hormonalnej podawana jest stosowna farmakoterapia. Ważnym elementem terapii jest również podtrzymywanie aktywności seksualnej, którą pacjenci ze względu na wstyd często zaczynają ograniczać. By zapobiegać mechanizmowi błędnego koła, okresowo można wspomagać się środkami zawierającymi sildenafil. Preparatem zawierającym tę substancję czynną jest Maxon Forte, który przyjmuje się na około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Taki doraźny środek pozwoli korzystać z życia seksualnego. Maxon Forte jest środkiem bez recepty, więc można łatwo go kupić w większości aptek.

Nie zmienia to jednak faktu, że warto wykonać podstawowe badania oraz zlokalizować źródło problemu, aby móc mu zapobiegać w przyszłości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here