Szafy przesuwne stają się coraz bardziej popularne. Sprawdzają się przede wszystkim w małych pomieszczeniach, gdyż przesuwne drzwi to duża oszczędność miejsca. Najlepiej sprawdzą się szafy z lustrzanymi drzwiami. Powiększają one optycznie pomieszczenie i dodają mu uroku.

Gdzie umieścić szafę przesuwną?

Szafy z drzwiami przesuwnymi świetnie sprawdzą się w sypialni, przedpokoju, a nawet w salonie. Warto umieszczać je we wnękach, gdyż pozwala to na dużą oszczędność miejsca. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na szafę na wymiar. Zdarza się jednak, że samodzielne zaprojektowanie mebla wymaga od nas zbyt dużo czasu i zaangażowania – w takiej sytuacji warto postawić na gotowy mebel. W salonach meblowych, takich jak Salony Agata, można znaleźć gotowe szafy przesuwne.

Na co zwracać uwagę, wybierając szafę przesuwną?

Przy wyborze szafy powinniśmy skupić się najbardziej na jakości wykonania jej drzwi oraz całej szafy. Jeśli jest wykonana z dobrych materiałów, drzwi nie będą się ścierać podczas czyszczenia. Warto także przyjrzeć się, czy profile i tory są zabezpieczone przed korozją. Musimy zwrócić także uwagę na to, by drzwi nie były za ciężkie. Im cięższe drzwi, tym większe prawdopodobieństwo zniszczenia torów pod nimi.

Ogólny wygląd frontów szafy

Po wybraniu pakownej i funkcjonalnej szafy możemy zająć się dopasowywaniem jej do wystroju wnętrza. Bardzo dobrym pomysłem do małych pomieszczeń są szafy z lustrzanym frontem. Powiększają one optycznie pomieszczenie i stwarzają możliwość przeglądania się w lustrze. Nie musimy decydować się na zwykłą szafę z lustrem. Coraz częściej klienci decydują się na umieszczanie na froncie fototapety lub naklejki, która staje się ozdobą pokoju. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczanie na frontach kolorowego szkła i dekoracyjnych paneli.

Pamiętajmy, że do ciasnych i małych pomieszczeń najlepiej sprawdzą się szafy o jasnych frontach lub z lustrami. Ciemniejsze fronty lepiej sprawdzą się w nowoczesnych i dużych pomieszczeniach. Różnorodne modele możemy znaleźć na stronach internetowych i w salonach producentów, m.in. na www.agatameble.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here