Składowanie produktów płynnych, w tym żrących chemikaliów, środków ochrony roślin, materiałów ropopochodnych czy farb będzie znacznie bezpieczniejsze, jeśli sięgniesz po specjalne pojemniki wychwytowe. W sprzedaży znajdziesz ich wiele wersji, od modeli wykonanych z odpornego na działanie żrących substancji polipropylenu, po wanny stalowe, które najczęściej wykorzystuje się do zabezpieczenia beczek i innych pojemników z substancjami ropopochodnymi, olejami oraz niektórymi chemikaliami.

Rodzaje wanien wychwytowych i ich właściwości

W sprzedaży znajdziemy zarówno plastikowe, jak i stalowe wanny wychwytowe przeznaczone do zabezpieczania przed wyciekami substancji potencjalnie niebezpiecznych dla środowiska, zdrowia i życia ludzi, brudzących, łatwopalnych i wielu innych. Użycie odpowiednich pojemników ochronnych wyposażonych w kratki ociekowe zmniejsza ryzyko przypadkowego rozlania się cieczy przy rozszczelnieniu się beczki lub innego rodzaju pojemnika, w którym taka ciecz jest przechowywana. Wanny wychwytowe pomagają również w zabezpieczeniu miejsc rozlewania lub mieszania różnego rodzaju materiałów płynnych. Pojemniki wychwytowe z tworzyw sztucznych są lekkie i odporne na działanie szeregu substancji chemicznych, w tym cieczy żrących, które z łatwością topią metal. Stalowych wanien wychwytowych zwykle używa się do zabezpieczania pojemników z substancjami ropopochodnymi, brudzącymi i łatwopalnymi. Są cięższe od pojemników plastikowych, ale i znacznie od nich trwalsze. Najczęściej produkowane są z dobrej jakości blachy stalowej, ocynkowanej dla ochrony przed korozją.

Kiedy stosować wanny wychwytowe?

Akcesoria tego typu wykorzystywane są w różnych branżach, również w transporcie. Pomagają zminimalizować szkody, jakie mogą pojawić się przy niekontrolowanym rozszczelnieniu pojemnika z substancjami płynnymi, potencjalnie niebezpiecznymi. Wanny stalowe używane są do ochrony przed wyciekami substancji ropopochodnych, olejów, substancji łatwopalnych i zapalnych. Niekiedy wanien stalowych używa się również do zabezpieczenia pojemników z substancjami brudzącymi. Wanny z tworzyw sztucznych znajdują zastosowanie w magazynowaniu żrących chemikaliów, a także olejów i niektórych innych substancji płynnych. Są lekkie, odporne na korozję i zmienne warunki atmosferyczne.

Ochrona przed wyciekami substancji płynnych to ważny element polityki bezpieczeństwa firm zajmujących się produkcją, składowaniem lub dystrybucją tego typu materiałów. Zastosowanie odpowiedniego rodzaju wanien wychwytowych i ociekowych minimalizuje zagrożenia i pomaga dbać o czystość w miejscu składowania beczek lub pojemników z dowolnego rodzaju cieczami.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here