Praktycznie w każdym ogrodzie, w którym do aranżacji wykorzystano kwiaty, zastosowane zostały także doniczki ogrodowe. Duża różnorodność dostępnych modeli sprawia, że bez problemu znajdziemy pojemnik na rośliny odpowiedni do stylu urządzanego ogrodu oraz mieszkania. Poniżej znajdują się podstawowe informacje dotyczące niektórych modeli doniczek.

Doniczki metalowe – co warto o nich wiedzieć?
Doniczki metalowe mogą być wykorzystane zarówno w ogrodzie, jak i w mieszkaniu. W zależności od wybranego koloru i modelu nawiązują do stylu industrialnego lub nowoczesnego. Jeżeli zdecydujemy się na tego typu akcesorium, koniecznie wybierzmy wersję wykonaną ze stali nierdzewnej. Doniczki metalowe mogą stanowić atrakcyjny wyróżnik – na parapecie, balkonie, tarasie, w altanie lub w ogrodzie. Świetnie sprawdzą się do nasadzenia kwiatów oraz ziół.

Doniczki ceramiczne – co warto o nich wiedzieć?
Alternatywą dla doniczek metalowych są doniczki ceramiczne. W tym przypadku należy jednak liczyć się z mniejszą odpornością na uszkodzenia mechaniczne spowodowane upadkiem lub innym przypadkowym zdarzeniem. Duża różnorodność kolorów oraz modeli sprawia, że doniczki ceramiczne są chętnie wybierane jako ozdoby do mieszkań oraz ogrodów. W dużych donicach świetnie prezentują się nie tylko kwiaty, ale także ozdobne krzewy, których z jakichś względów nie możemy zasadzić bezpośrednio w podłożu.

Doniczki wiszące – co warto o nich wiedzieć?
Jeżeli dysponujemy ograniczoną przestrzenią, ciekawym rozwiązaniem mogą być doniczki wiszące. Najczęściej spotyka się je na zewnątrz – w ogrodzie. Mogą stanowić dekorację tarasów, balkonów, a także altanek i ścian budynków. Wystarczy jedynie odpowiednio je zamontować. Doniczki wiszące najlepiej prezentują się w połączeniu z roślinami o długich pędach, które swobodnie zwisają. W ten sposób można stworzyć egzotyczny klimat w ogrodzie lub na balkonie.
To niejedyne rodzaje doniczek, na które możemy się zdecydować. W zależności od stylu aranżacji warto rozważyć także doniczki drewniane, z tworzywa sztucznego czy też modele gliniane. Wszystko zależy od naszego pomysłu na wystrój mieszkania lub ogrodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here