W dzisiejszych czasach każdy z nas potrzebuje odrobiny relaksu. Codzienny stres, praca, obowiązki oraz przykre dla nas wydarzenia, nie sprzyjają odpoczynkowi. Będąc w ciągłym biegu warto wygospodarować czas aby się odstresować. Śmiech bo to on jest w tym temacie najważniejszy sprzyja wielu rzeczom.

Redukuje napięcie mięśniowe i poziom stresu, podczas śmiania się nie myślimy o problemach i trudach dnia codziennego. Dzięki temu organizm przechodzi swoisty reset, a my mamy więcej siły aby zmierzyć się z kolejnym dniem. Sposobów na poprawę złego humoru i obniżenie poziomu stresu jest mnóstwo.

Spotkanie z przyjaciółmi

Jeśli mamy prawdziwych i oddanych przyjaciół, jesteśmy szczęściarzami. Tym bardziej nimi jesteśmy jeśli możemy z nimi miło spędzić czas. Wśród takich ludzi na pewno możemy być sobą i nie musimy niczego udawać. Na pewno część z nich wie o naszych kłopotach i akceptuje nas takimi jakimi jesteśmy.

To jest dla nas bardzo komfortowa sytuacja, możemy się wyluzować i nie obawiać się o kompromitację naszej osoby. Tematów do rozmów na pewno też nie zabraknie, przecież znacie się lata. Zawsze warto powspominać zabawne sytuacje i wydarzenia. Spotkanie z przyjaciółmi na pewno sprawi że poczujemy się bardziej docenieni i zrelaksowani.

Kolacja we dwoje

kolacja we dwoje

Wieczorny posiłek z ukochaną osobą może być wspaniałym zwieńczeniem dnia. Przejście z życia zawodowego do prywatnego pozwoli nam pozamykać problemy, które mamy w pracy. Nie jest to na pewno moment na podejmowanie życiowych decyzji, ale na wybór kierunku na urlop, to jak najbardziej. Ma być lekko i przyjemnie. Kolacja powinna się odbyć poza domem, najlepiej w jakiejś małej restauracji. Wychodząc do lokalu łatwiej nam się zostawia kłopoty dnia codziennego.

Sport
Czy to jazda na rowerze czy wieczorny jogging, daje ten sam efekt. Podczas wysiłku serce szybciej pracuje, organizm dotlenia się i produkuje więcej endorfin. Tym samym przy pracy mięśni odpoczywa mózg. Zauważmy że po treningu zawsze jesteśmy mniej zdenerwowani. Zwykły spacer jest równie skuteczny. Podczas spaceru przebywamy na świeżym powietrzu, uspakajamy się a nasz oddech staje się wolniejszy. Jest to wspaniały czas, żeby się uspokoić i zdystansować do problemów.

Kino
Może tego wieczora darujmy sobie horrory i thrillery ale samo wyjście na seans jest bardzo dobrym pomysłem. Wciągająca fabuła, najlepiej żeby była śmieszna potrafi nas skutecznie odizolować od kłopotów. Najlepszy wyborem będzie komedia, najlepiej z rodzaju tych mało ambitnych. W kwestii wyboru filmu najlepiej poczytać opinie bądź zapytać znajomych jakie polecacie komedie. Jeśli nie komedia, dobrym wyborem będzie również film obyczajowy bądź bajka. Ten ostatni gatunek przeniesie nas w świat fantazji i odciągnie trochę od kłopotów.

Adrenalina
Czynności które wywołują podniesienie ciśnienia również są relaksujące. Możemy np. wybrać się na tor wyścigowy i zapłacić za jazdę próbną lub zaliczyć skałkę wspinaczkową. Możliwości jest na prawdę wiele. Podczas takich czynności oddajemy się cali temu co robimy, a kieruje nami po części strach. Paradoksalnie jest to również czynność dzięki której odpoczywamy.

Dyskoteka
Głośna muzyka, kolorowe drinki, fajne towarzystwo i roznoszący się wokół śmiech. Nie wygląda to na miejsce gdzie roztrząsa się kłopoty. Jeśli mamy wolny weekend wybierzmy się do jednego z modnych klubów. Tutaj nie ma granicy wiekowej i bawić się może każdy, musimy tylko uważać żeby nie przesadzić z alkoholem. Taniec sprawia że przez chwilę możemy poczuć się wolni i zapomnieć o codzienności.

komik

Telefon do mamy.
Jeśli mamy z nią dobry kontakt to wyśmienicie. Jest jedną z ważniejszych osób w naszym życiu. To ona nad nami czuwała w chorobie, karmiła nas i martwiła się o nas. Do pewnego momentu była też naszym powiernikiem i znała każdą tajemnicę. Jeśli nadal mamy bliskie relacje z matką, zadzwońmy do niej lub wpadnijmy na kawę. Szczera rozmowa z najbliższą osobą jest zawsze wspaniałym lekarstwem.

Drzemka
Krótka drzemka po stresującym dniu jest bardzo pomocna. Nie na darmo się potocznie mówi aby przespać się z kłopotem. Po obudzeniu na prawdę będzie wydawał się mniejszy a my na pewno nie będziemy już tacy mocno zdenerwowani.

Stres jest wrogiem zdrowia i dobrej kondycji psychicznej. Jeśli denerwujemy się od dłuższego czasu a to organizm nie radzi sobie z tym i wywołuje wiele chorób. Na tle nerwicowym mogą powstawać wrzody żołądka, depresje, migreny i wiele innych. Dlatego bardzo ważnym elementem jest aby wiedzieć w jaki sposób radzić sobie z stresem. Jeśli powyższe sposoby nie odnoszą pozytywnego rezultatu, warto w tej kwestii skonsultować się z psychologiem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here