W internecie znajdziemy mnóstwo komunikatorów i portalów społecznościowych, dzięki którym podzielimy się najróżniejszymi treściami. Oprócz pisania ze znajomymi możemy zająć się prowadzeniem własnej grupy, strony, czy nawet działalności. Obecnie jednym z najbardziej znanych witryn jest Facebook. Możemy założyć własny profil, na którym udostępnimy zdjęcia, filmy, materiały, czy też wypowiemy się na jakiś temat. Im więcej czasu poświęcimy na aktywność na portalu, tym lepiej poznamy dodatkowe funkcje.

Warto przejrzeć możliwości, dzięki którym urozmaicimy swoje posty, czy też dodamy szczegółowe informacje. Portal cały czas się rozwija, dlatego warto śledzić nowości. Obecnie możemy dodać swoją lokalizację, pokazać na jakim wydarzeniu jesteśmy, czy też wyrazić swoje emocje poprzez zakładkę „nastrój”. Na Facebooku możemy prowadzić także ankiety, dyskutować z innymi użytkownikami, czy też komentować i oceniać, które posty nam się podobają.

Bardzo ważne jest, aby przestrzegać podstawowych zasad. Jeżeli będziemy uczciwi, kulturalni i uszanujemy zdanie innych to sprawimy, że portal będzie przyjazną witryną, na której nikt nie będzie czuł się gorszy. Warto w każdej sytuacji zastanowić się, co czuje druga osoba, niezależnie od tego czy rozmawiamy z nią w internecie, czy też na żywo.

Wśród opcji na Facebooku możemy znaleźć przeróżne emotikony

Dodamy je w wiadomości prywatnej, do postów, komentarzy i tak dalej. Jak zrobić emotki na fb? Jest to bardzo prosta sprawa. Jeżeli chcemy podzielić się naszym nastrojem w wiadomości prywatnej, to wystarczy, że otworzymy okno rozmowy i spojrzymy na pasek, który znajduje się na dole. Naszym oczom ukażą się ikonki, gdzie czwarta z nich odpowiada za najróżniejsze emotikonki.

Wystarczy wybrać dowolną propozycję, która od razu przeniesie się na pasek rozmowy. Następnie możemy ją wysłać. Cała czynność jest równie prosta, gdy chcemy zamieścić emotkę w komentarzu lub w poście. Wystarczy, że wybierzemy opcję z ikonką uśmiechu, a następnie wybierzemy najciekawszą minę. W ten prosty sposób podzielimy się emocjami, czy też wyrazimy opinię.

Emotikonki stały się popularne już kilkanaście lat temu

Dzięki nim możemy urozmaicać swoje wiadomości, czy też pokazywać uczucia drugiej osobie. Jest to bardzo pomocne, ponieważ dzięki temu druga osoba szybko odczyta co czujemy. Wśród emotikon na Facebooku znajdziemy uśmiech, złość, smutek, zdziwienie, obojętność i wiele innych emocji.

Dodatkowo na liście wyświetlają się zupełnie odmienne, interesujące propozycje. Są to na przykład zwierzęta, rośliny, chmury, słońce, jedzenie, sport, środki transportu, miejsca, czy też najróżniejsze przedmioty. Możemy zatem wybrać nie tylko minę, która opisuje nasz nastrój, ale także dołączymy inne ciekawostki.

facebook

Taka funkcja świetnie sprawdza się na przykład wtedy, gdy składamy życzenia urodzinowe, czy też z okazji świąt. W ten sposób dodamy ikonkę prezentów, serduszek, wystrzałów, choinki a nawet szampana i tak dalej. Takim sposobem urozmaicimy nasze treści, dzięki czemu wszystko będzie kolorowe i ładnie się zaprezentuje.

Obecnie z Facebooka korzystają zarówno młode osoby, jak i dorośli. Każdy może założyć swój własny profil pod warunkiem zapoznania się z regulaminem. Pamiętajmy, że wszystko, czym się dzielimy powinno być zgodne z zasadami portalu. W przypadku, gdy udostępnimy materiały niezgodne z regulaminem, to zespół Facebooka może zablokować, a nawet usunąć nasz profil. Warto zatem zastanowić się nad tym, które zachowania nie zaszkodzą innym.

Dodatkowo, jeżeli decydujemy się przystąpić do jakiejś grupy, to musimy dostosować się do kolejnych reguł. Niektóre wypowiedzi nie są mile widziane, dlatego lepiej zachować opinię dla siebie. Pamiętajmy, że groźby, czy też wyśmiewanie nie jest rozwiązaniem. Każdą sytuację możemy opisać w zupełnie inny, przyjazny sposób.

like

Jeżeli lubimy ciekawostki, to warto przyjrzeć się także innym opcjom. Jedną z ciekawszych może być na przykład zakładka GIF, w której znajdziemy krótkie animacje, z których również możemy skorzystać. Dzięki temu pokażemy naszą reakcje, czy też podzielimy się śmiesznym znaleziskiem. Obok emotikon możemy znaleźć także dość popularne naklejki.

Wśród nich znajdziemy bajkowe postacie, zwierzęta, emocje i napisy. Warto przyjrzeć się takiej opcji, ponieważ dzięki niej udostępnimy zupełnie inną grafikę. Pamiętajmy, że takie możliwości są bezpłatne i możemy z nich korzystać niemal bez ograniczeń. Naklejki, gify, emotikony, zdjęcia oraz filmy to materiały, które udostępnimy nie tylko w wiadomości, ale także na swojej tablicy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here