Ostry ból kolana nierzadko doprowadza do niemożności komfortowego poruszania się, a bardzo często stanowi dysfunkcję, która zupełnie unieruchamia. Okazuje się, że pacjenci zgłaszają się najczęściej do specjalisty dopiero wtedy, gdy odczuwają właśnie tak silne dysfunkcje, natomiast początkowych objawów choroby nie traktują poważnie. Pamiętajmy, że ból kolana wynika nie tylko z nagłego urazu poprzez uderzenie, stłuczenie czy upadek. W ogromnej liczbie przypadków ortopedzi wskazują na postępującą chorobę reumatyczną i zwyrodnieniową, którą można hamować już we wstępnej fazie.

Staw kolanowy jest każdego dnia niezwykle intensywnie eksploatowany, musi przecież utrzymywać ciężar całego ciała, do tego jest niezbędny do prawidłowego poruszania całymi kończynami dolnymi. Nic więc dziwnego, że z czasem ulega destrukcji. Wraz z wiekiem zmniejszeniu ulega również produkcja kolagenu i mazi stawowej, które to chronią przed ścieraniem się torebki stawowej podczas poruszania kolanem. W tej sposób zmiany zwyrodnieniowe, które szybko postępują. Właśnie dlatego warto udać się do ortopedy od razu po zauważeniu pierwszych objawów, dzięki czemu skuteczne mogą okazać się nieinwazyjne metody leczenia, takie jak rehabilitacja. Warszawa jest miastem, w którym bez problemu znaleźć można klinikę, w której profesjonalni ortopedzi dobiorą odpowiednia ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne, które pozwolą wrócić do pełnej funkcjonalności w zakresie motoryki ruchowej.

W nowoczesnej ortopedii stosuje się między innymi zabiegi laserowe, z wykorzystaniem pola magnetycznego, ultradźwięków, jonoforezy czy krioterapii. Warto wiedzieć, że seria zabiegów rehabilitacyjnych ustalana jest zawsze indywidualnie z każdym pacjentem. Urazy kolana mogę być różne, inny może być również stopień zaawansowania schorzenia oraz ogólny stan zdrowia pacjenta. Uzdrawianie stawu kolanowego rehabilitacją może także przebiegać w różnym okresie, a same zabiegi mogą być stosowane pojedynczo albo w terapii połączonej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here