W dzisiejszych czasach ceny elektroniki spadły na łeb na szyję. Oczywiście, nie mówimy tutaj o sprzętach specjalistycznych, dla osób, które posiadają naprawdę olbrzymiej mocy w swoich komputerach. Relatywnie niskie ceny dotyczą osób, które potrzebują wydajnej maszyny, takiej, która sprawi nam radość podczas kolejnych rozgrywek internetowych.

Takiego sprzętu, który pozwoli nam na otwarcie wielu programów, nawet tych graficznych bez zbędnego zacinana się. Za naprawdę niewielkie pieniądze, możemy sprawić sobie do domu jednostkę, która spełni nasze wszystkie wymagania amatorskiego korzystania z komputera. Sklepy z elektroniką posiadają w swojej ofercie naprawdę ogromną ilość podzespołów komputerowych, dzięki czemu możemy stworzyć swój komputer marzeń.

Niejednokrotnie zdarza się, że nie mają odpowiednich umiejętności, lub odpowiedniej wiedzy na ten temat, prosimy wyspecjalizowane firmy, lub znajomego informatyka, żeby zrobił to za nas. Wykładamy więc na stół odpowiednią ilość gotówki, w zamian otrzymujemy interesujący nas sprzęt.

Często nawet nie zagłębiamy się w jego specyfikację, nie znamy się na tym, więc nazwy na fakturze niewiele nam powiedzą. Oczywiście jeśli nasz sprzęt działa odpowiednio, możemy pozwolić sobie na taką niewiedzę. Niestety jak to zwykle bywa, mija pół roku, może rok, a nasze jednostki znacznie zwolniły.

Wtedy dochodzimy do momentu, że postanawiamy zaktualizować sterowniki do naszych podzespołów. W między czasie dowiadujemy się, że faktura z rozpiską naszego sprzętu zaginęła pośród innych dokumentów i okazuje się, że nawet jeśli chcielibyśmy zaktualizować swoje sterowniki, to nawet nie mamy pojęcia jakie powinniśmy wybrać.

płyta główna

Na szczęście za pomoc mogą posłużyć nam odpowiednie darmowe i ogólnodostępne programy, które możemy pobrać w internecie zupełnie legalnie. Zatem jeśli zadajemy sobie pytanie jak sprawdzić jaką mam płytę główną, możemy za pomocą prostego programu w parę minut zdobyć taką wiedzę.

W internecie mamy do wyboru szeroki wachlarz aplikacji, które są tak zwanymi menadżerami. Znajdując odpowiednią wersję programu odpowiadającą naszej wersji systemu operacyjnego, musimy pobrać ją na nasz dysk twardy. Oczywiście następnie taki program należy rozpakować, jeśli został on uprzednio skompresowany. Kolejnym krokiem jaki powinniśmy poczynić jest to, aby tę aplikację zainstalować na naszych komputerach. Jeśli przeszliśmy ten etap pozytywnie nie pozostaje nam nic innego jak uruchomić taką aplikację i pozwolić jej działać.

Taki prosty program po uruchomieniu przeskanuje wszystkie nasze podzespoły jakie posiadamy w swoich komputerach, lub laptopach. Cały ten proces odbywa się automatycznie, dlatego nasza rola kończy się na tym, żeby go uruchomić. W efekcie jest krótkiego działania na naszych monitorach pojawi się dokładna lista naszych podzespołów, wraz z ich pełną specyfikacją. Jeśli byliśmy zainteresowani akurat płytą główną, powinniśmy bez trudu znaleźć taką pozycję.

Jeśli chodzi o aktualizację sterowników, niektóre z tych pożytecznych aplikacji posiadają również automatyczną opcję aktualizacji naszych sterowników. Potrafią one wykazać, który z naszych podzespołów posiada przestarzałą wersję oprogramowania i zaalarmuje nas o tym fakcie. Nasza dalsza rola w takim procesie, to albo zostawić ten stan rzeczy, albo pozwolić na aktualizację. Musimy pamiętać, że do prawidłowego działania naszych komputerów, musimy zawsze posiadać najnowszą wersję oprogramowania.

jak sprawdzić jaką mam płytę główną

Gwarantuje nam to, że nasze jednostki będą pracowały na najwyższych obrotach, bez zbędnych zacięć, które tak skutecznie wybijają nas z rytmu pracy. Posiadanie odpowiedniej, choćby tej minimalnej wiedzy o sprzęcie i podzespołach jakie w nim posiadamy powinna zainteresować każdego z nas. Może nie zawsze jest to wiedza niezbędna, ale, gdy na przykład w sklepie zobaczymy jakąś korzystną przecenę na grze, w którą od zawsze chcieliśmy zagrać, takie wiadomości pomogą nam dowiedzieć się, czy taka gra będzie odpowiednia dla naszego komputera.

Musimy pamiętać, że wszystkie gry posiadają swoje indywidualne wymagania sprzętowe, więc nie znając specyfikacji swojego sprzętu nie będziemy wiedzieli, czy mieścimy się w ich granicach. Unikniemy w ten sposób rozczarowania, kiedy po odejściu od kasy, rozpakowaniu produktu okaże się, że wydając tyle ciężko zarobionych pieniędzy nie będziemy w stanie w żaden sposób odpalić naszej wymarzonej gry na sprzęcie, który posiadamy. Pamiętajmy, żeby nie kupować kota w worku i przynajmniej raz w życiu sprawdzić jakie podzespoły posiadamy w swoich komputerach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here