Coraz więcej robimy zakupów przez internet. Zamawiamy praktycznie wszystko: słodycze, ubrania, książki, plecaki, torby, buty, kubki, gadżety, płyty. Można by bardzo długo wymieniać. Jest to dla nas bardzo wygodne. Wystarczy usiąść przed komputerem, tabletem czy telefonem i wejść na stronę sklepu, w którym chcemy zrobić zakupy. Wszystko jest proste i przyjemne. Wkładamy rzeczy do wirtualnego koszyka i na bieżąco sprawdzamy ile już wynoszą nasze zakupy. Kiedy już wybierzemy wszystkie rzeczy przechodzimy do formy płatności.

Możemy zapłacić od razu albo po odebraniu paczki. Zanim jednak to się stanie musimy zdecydować się na rodzaj dostarczenia przesyłki. Mamy zwykle wiele opcji do wyboru. Może to być zwykły list, kurier albo paczkomat. Możliwości dopasowujemy do siebie.

Wiele osób zastanawia się jak korzystać z paczkomatu?

Jest to zupełnie inne rozwiązanie od tych, które znamy od dawna. Dlatego niektóre osoby obawiają się, że mogą czegoś nie zrozumieć albo nie wiedzą co należy zrobić, by odebrać zamówienie. Nie jest to takie trudne chociaż na początku możemy mieć takie wrażenie.

Po pierwsze podczas składania zamówienia należy wybrać właśnie taką formę dostawy. Kiedy to zrobimy mamy możliwość zdecydowania czy płacimy już teraz czy dopiero, gdy odbierzemy paczkę. Pozostaje tylko wskazać do jakiego paczkomatu ma być dostarczona. Wybieramy go z listy. Taka forma doręczenia jest bardzo wygodna. Nie musimy czekać na kuriera, być w domu o konkretnej godzinie. Nie boimy się, że akurat danego dnia coś nam wypadnie i będziemy musieli przekładać odbiór lub wyznaczać kogoś kto będzie czekał na przesyłkę.

paczki do paczkomatu

Tutaj po prostu oczekujemy na potwierdzenie SMS kiedy nasza przesyłka trafi do paczkomatu. Oczywiście nie pozostajemy przez ten czas bez informacji. Po dokonaniu zakupów na bieżąco otrzymujemy maile, w których zamieszczony jest link. Przekieruje nas on do strony gdzie możemy śledzić swoją przesyłkę. Od momentu nadania jej przez konkretną firmę do umieszczenia w paczkomacie. Mamy poszczególne etapy jakie przechodzi nasze zamówienie.

Widzimy kiedy zostało nadane, do jakiego oddziału przewiezione i kiedy trafiło do naszego miasta. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, że powiadomienie od dotarciu przesyłki zostajemy zarówno mailowo jak i poprzez wiadomość SMS. Dzięki temu jeśli gdzieś popełniliśmy błąd, uzupełniliśmy źle to mamy możliwość odbioru bez większych komplikacji czy wykonywania telefonów. Oczywiście możemy także napisać maila do firmy przewozowej w celu korekcji informacji. Tam nam dokładnie wyjaśnią co należy zrobić.

Jak korzystać z paczkomatu gdy już otrzymaliśmy wiadomość SMS, że nasza przesyłka jest gotowa do odbioru? Wystarczy udać się do punktu, który wybraliśmy podczas zamówienia. Czas jaki mamy na to jest równy 48 godzinom. Co ważne możemy odbierać o każdej porze.

Jest to bardzo łatwe zadanie. Wystarczy wpisać na ekranie paczkomatu swój numer telefonu oraz kod odbioru. Jeśli wcześniej opłaciliśmy naszą paczkę to otworzy się odpowiednia skrytka i możemy zabrać naszą rzecz. Na ekranie będziemy mieli też zapytanie czy mamy jakieś uwagi i chcemy je zgłosić. Jeśli nie to zaznaczamy to, zamykamy skrytkę i cieszymy się naszą przesyłką.

W przypadku płatności przy odbiorze to paczkomat ma już wbudowany terminal. Podczas odbioru zostaniemy poproszeni o uregulowanie należytej sumy. Jeśli nie mamy karty a jedynie gotówkę to musimy zapłacić w najbliższym oddziale firmy kurierskiej. Jeśli to zrobimy to wtedy na nasz numer telefonu dostaniemy kod potrzebny do odbioru. Wtedy możemy udać się do paczkomatu i odebrać naszą przesyłkę.

paczki

Korzystanie z takiej formy dostawy jest wygodne, zwłaszcza jeśli płacimy kartą lub z góry. Wystarczy tylko podejść do wybranego przez nas wcześniej punktu i wpisać wszystkie dane. Nie jest to skomplikowane ponieważ informacje pojawiające się na ekranie same nas pokierują. Dodatkowo możemy sprawdzić ile czasu zajęło nam odbieranie naszego zamówienia ponieważ na koniec jest wyświetlany czas. Wszystko trwa kilka sekund. Jest to korzystne dla nas ponieważ oszczędza czas i sami decydujemy kiedy wybierzemy się po przesyłkę.

Nie ma znaczenia czy będzie to wcześnie rano czy późnych wieczorem. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób chętnie korzysta z paczkomatów. Nie muszą się martwić, że akurat będą w pracy czy innym miejscu jak dotrze ich zamówienie. To paczka czeka na właściciela przez 48 godzin. Dodatkowo jeszcze przez 3 dni znajduje się w najbliższym oddziale jeśli nikt jej nie odbierze. Dzięki temu ta forma odbioru przesyłki zyskuje coraz więcej fanów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here