Chorwacja to często obierany kierunek przez polskich turystów. Te bogate kulturowo miejsce dostarcza atrakcji zarówno dla spragnionym pięknych plaż i urokliwych miejskich zakątków, jak i spokojnych wód Morza Śródziemnego. Dlaczego warto wyczarterować jacht w Chorwacji?

Niedroga przygoda

Wyczarterowanie jachtu kojarzone jest z koniecznością inwestycji dużych pieniędzy. Jest to poniekąd prawda, jednak wybierając Chorwację możemy liczyć na dużo niższe ceny niż w przypadku Hiszpanii, Włoch czy Portugalii. Czarter jachtów w Chorwacji można przeprowadzić niewielkim kosztem. Co więcej, wody Morza Śródziemnego są znakomitym wyborem zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących żeglarzy.

Doskonałe warunki do żeglowania oraz piękna pogoda sprawiają, że sezon żeglarski w Chorwacji trwa od połowy kwietnia aż do połowy listopada. Warto wiedzieć, że wody Morza Śródziemnego uważane są za najcieplejsze na świecie, zatem warto z nich skorzystać.

Jaki jacht warto wyczarterować?

Wybierając się w rejs jachtem, warto wybrać odpowiedni jacht, przystosowany do potrzeb oraz oczekiwań całej załogi. Czarter jachtów w Chorwacji warto poprzedzić poszukiwaniami odpowiednio dużej jednostki. Istotna jest liczba kabin oraz łazienek. Ponadto, jeśli planujemy spędzać czas na kąpaniu się w morzu, warto postawić na dużą przestrzeń kąpielową przy rufie jachtu.

Nie bez znaczenia jest również wyposażenie kokpitu. Jacht powinien posiadać wszelkie, niezbędne urządzenia do prowadzenia jachtu. Przed odebraniem jednostki sprawdźmy sprawność urządzeń oraz obecność innych niezbędnych elementów wyposażenia kokpitu.

Dlaczego warto wybrać Chorwację?

Chorwacja znana jest z tysiąca wysp i wysepek, które malowniczo okalają równie piękne wybrzeże. Większość z wysp jest bezludna, dlatego ich odkrywanie z pokładu jachtu może stanowić dodatkową atrakcję dla żeglarzy. Dodatkowo, wspaniałe zatoki oraz doskonale przygotowana infrastruktura żeglarska sprawiają, że wybór Chorwackich wód jest naturalny.

Miłośnicy historii oraz aktywnego zwiedzania również znajdą coś dla siebie. Chorwacja jest bogata kulturowo, dlatego na każdym kroku znajdziemy ciekawe zabytki, nietuzinkowe atrakcje oraz wspaniałe, aromatyczne jedzenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here