W salonach oferujących stolarkę drzwiową możemy spotkać się z wieloma konstrukcjami drzwi – PCV, drewniane, stalowe, a także z drzwiami aluminiowymi. Jakie są główne zalety i wady drzwi wejściowych z aluminium?

Aluminium to metal posiadający szerokie zastosowanie w branży budowlanej i wykończeniowej. Jest lekki, wytrzymały, niepodatny na korozję, dlatego nie wymaga specjalnej konserwacji. Z aluminium wykonuje się również drzwi aluminiowe. Najczęściej kojarzone są z wejściami wiodącymi do biur, hoteli, sklepów czy do hal produkcyjnych, ale obecnie drzwi aluminiowe dostępne są również w wersji przeznaczonej do domów jednorodzinnych. Jakie są ich główne zalety i wady?

Zewnętrzne drzwi aluminiowe – budowa

Drzwi aluminiowe przeznaczone do budownictwa jednorodzinnego najczęściej wykonuje się z blachy aluminiowej o grubości około 2 mm. Pomiędzy dwoma blachami znajduje się konstrukcja wzmacniająca skrzydło drzwiowe oraz izolacja, na przykład z wełny mineralnej, z pianki PUR czy też ze styropianu. Wykonane z aluminium drzwi mogą być również uzupełnione przeszkleniami. Można dokupić do nich naświetla boczne lub górne. Także istnieje możliwość wykonania ich na zamówienie – zgodnie z pobranymi od klienta wymiarami.

Zalety drzwi aluminiowych:

  • odporne na korozję – drzwi aluminiowe nie korodują i nie wymagają konserwacji jako ochrony przed korozją
  • odporne na wypaczenie – aluminium nie jest podatne na wykrzywienie czy napęcznienie pod wpływem wilgoci i temperatury
  • lekkie – konstrukcja drzwi aluminiowych jest lżejsza od innych drzwi zewnętrznych
  • trwałe – drzwi z aluminium mogą posłużyć użytkownikom na wiele lat
  • ciepłe – mogą być montowane także w domach pasywnych, energooszczędnych
  • dodatkowe opcje – drzwi aluminiowe mogą być wykonane jako antywłamaniowe, przeciwpożarowe
  • estetyka – dostępne w kolorach jednolitych i pokrywane foliami, na przykład przypominającymi drewno, można dopasować je do różnych stylów architektonicznych

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here