Zazwyczaj zewnętrza pielęgnacja oraz stosowanie różnorodnych kosmetyków nie wystarcza, by zapewnić właściwy stan włosów i skóry głowy. W przypadku poważniejszych problemów (wypadanie włosów), kluczowe znaczenie ma stosowanie odpowiedniej diety (wypadanie włosów a dieta), która może w znaczący sposób wpłynąć na ograniczenie ich wypadania.

Jakie witaminy? Wypadające włosy co jeść?

W przypadku kiedy zastanawiamy się jakie znaczenie ma wypadanie włosów a dieta (wypadające włosy co jeść), warto rozpocząć kurację bogatą w witaminę C. Witamina ta odgrywa niezwykle ważną rolę w procesie syntezy kolagenu. Co więcej, witamina C poprawia krążenie w skórze głowy, zaś działając jako niezwykle silny przeciwutleniacz, zapobiega także niszczącemu wpływowi wolnych rodników (są one głównie generowane w sytuacjach stresowych oraz przez zanieczyszczone środowisko). Tu warto także zaznaczyć, że sam niedobór witaminy C nie powoduje bezpośredniego wypadania włosów, ale znacząco pogarsza funkcjonowanie ich cebulek. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ to właśnie w cebulkach włosowych powstaje bardzo ważne białko-keratyna, będąca istotnym budulcem naszych włosów. Tak więc długotrwały niedobór witaminy C zaburza produkcję białek keratynowych, a to w konsekwencji wpływa na ich wadliwą strukturę, łamliwość i rozdwajanie się. Wśród najczęściej wymienianych źródeł witaminy C podaje się czarną porzeczkę, jagody, maliny, owoce cytrusowe. Jej źródło to także papryka, kiszona kapusta, natka pietruszki, a także jarmuż i szpinak.

Żelazo a włosy – co to ma wspólnego?

Żelazo a włosy? To pytanie może dziwić jednak ogólnie wiadomo, że pierwiastek ten ma ogromny wpływ na stan włosów, dlatego też jego niedobór skutkuje złą kondycją włosów, ich wypadaniem, łamaniem się. Najwięcej na ten temat mogą zwykle powiedzieć kobiety w ciąży, które najczęściej są najbardziej narażone na brak żelaza (m.in. przez karmienie piersią) i najczęściej też zauważają skutki jego braku. Wypadające włosy co jeść, by uzupełnić braki żelaza? Na szczęście pokarmów, w których znajdziemy żelazo, jest sporo. Świetnym źródłem żelaza jest przede wszystkim czerwone mięso (tu jest go najwięcej), ale występuje także w podrobach (np. wątróbka). Ponadto jego doskonałym źródłem są pestki dyni, nasiona lnu, otręby pszenne, jaja, soczewica czerwona, a także fasola, ciecierzyca, czy pietruszka zielona, sezam i pistacje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here