Rożek niemowlęcy, jest podstawą każdej wyprawki dziecięcej. Są one niezastąpione, szczególnie w pierwszych miesiącach życia. Jest to rzecz uniwersalna, służy zarówno do usypiania niemowlaka, karmienia lub jako miły i przyjemny podkład, wykorzystywany do codziennych czynności pielęgnacyjnych.

Rożek niemowlęcy daje dziecku komfort, ciepło, jest blisko jego ciała, dziecko wtedy czuje się bezpiecznie, bo pamięta jeszcze czas spędzony w brzuchu mamy. Maluchy, które korzystały z rożka, szybciej odnajdują się w nowej rzeczywistości. Łatwiej zasypiają, lepiej śpią, rzadziej płaczą.

Rożek niemowlęcy usztywniany

Taki rożek jest usztywniony w okolicach pleców noworodka. Wtedy podczas noszenia dziecka, czujemy się pewniej. Jego zaletą jest to, ze element usztywniający można usunąć w dowolnym momencie. Usztywnienie pomocne jest w pierwszych miesiącach życia dziecka, później możemy się go pozbyć. Wtedy służy nam jako kołderka lub kocyk dla dziecka.

rożki niemowlęce, czym się różnią?

Rożek niemowlęcy miękki

Rożek niemowlęcy miękki, jest niezbędnym elementem wyprawki na początku życia malucha. Dzięki niemu dziecko czuje się jak w brzuchu mamy – bezpiecznie. Zapewnia dużo ciepła i komfort.

Ten rodzaj rożka niemowlęcego zapinany jest na rzep. Dzięki temu, jeżeli nasze dziecko podrośnie rożek nie będzie za mały. Wręcz taki rożek rośnie razem z maluchem. Dzięki rzepom możemy regulować obwód. Oprócz funkcji rożna, spełnia się świetnie jako kocyk lub mata do zabawy dla dziecka. Może być również używany jako pościel dziecięca. Ale tylko wtedy, gdy spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Z jakiego materiału, powinien być wykonany rożek niemowlęcy?

Bawełniane rożki dziecięce, są bardzo często wybierane przez rodziców. Dlaczego? Ponieważ bawełna, z której są wykonane jest przyjazna dla skóry, nie powoduje alergii, jest delikatna oraz przewiewna. Najlepszym wyborem jest bawełna organiczna, która jest dedykowana dla najmłodszych dzieci. Ten rodzaj bawełny uprawiany jest bez środków chemicznych, za pomocą wyłącznie naturalnych substancji.

Przeczytaj też: http://www.pytano.pl/przewijaki-do-czego-sluza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here