Przemysł elektroniczny na przestrzeni lat zdecydowanie się rozwinął. Szybki przeskok cywilizacyjny, a także historia, która sprawiła, że kraje ze wschodniej części Europy zostały nieco w tyle i potem musiała nadganiać wiele trendów z większą szybkością. Także wiele osób ze starszych pokoleń nie jest do końca przygotowana na tak raptowne i gwałtowne zmiany. Z czasem telefon stał się nie tylko maszyną służącą do obierania połączeń oraz dzwonienia do innych osób, ale także dał możliwość grania w gry, łączenia się z internetem, ustawiania budzika, czy stopera, nagrywania dźwięków, ustawiania przypomnień, korzystania z kalkulatora, słuchania muzyki, oglądania filmów, robienia zdjęć i wielu innych funkcji, które do tej pory nie były możliwe. To samo stało się zresztą z komputerem i internetem. To już nie tylko możliwość wymiany ze sobą maili, ale także umiejętnego się rozreklamowania, dostęp do informacji z całego świata, możliwość szybkiego znalezienia pracy, przesłania wiadomości z jednego końca świata na drugi, bez konieczności wychodzenia z domu, szansa na łatwe znalezienie ulubionej muzyki, filmów, książek, które również można przeczytać bez konieczności odwiedzania biblioteki, czy księgarni, wymiany materiałów z zajęć, a także zrobienia zakupów bez wychodzenia z domu, niezależnie czy potrzebna jest nam żywność, ubrania, książki, meble, czy telewizor.

Sam zakup nowego sprzętu wiąże się oczywiście także z nowymi wyzwaniami. Zazwyczaj sprzęt danej firmy trzeba poznawać od początku. Nawet takie czynności jak wysłać mms czy sms mogą sprawić kłopot. Głównie warto na początku sprawdzić, jak działa klawiatura. Można także przejrzeć ustawienia i tam odnaleźć istotne kwestie, które będą nam z czasem potrzebne w życiu. Zawsze warto wiedzieć, w którym momencie zacząć oszczędzać baterię, zwłaszcza jeśli jesteśmy w terenie i nie mamy przy sobie ładowarki albo powerbanka. Czasem przydaje się też zmiana głośności dzwonka w telefonie, czy zwolnienie pamięci ze zbędnych aplikacji. Najpierw warto się zaznajomić z aplikacjami, które od początku są w telefonie i zweryfikować, które mogą nam być potrzebne w przyszłości, a które można wyrzucić i ewentualnie zastąpić tymi, które pomogą nam samym. Opcja Wi-fi także może nam się okazać bardzo przydatna, zwłaszcza że zużywa mniej baterii, oraz nie zużywa gigabajtów tak jak normalne połączenie się z internetem. Coraz rzadziej używa się bluetootha, opcji przydatnej jeszcze 10 lat temu, choć i ona może okazać się użyteczna. Z pewnością nowe opcje i gadżety przyciągają uwagę koneserów elektroniki. Inni z kolei wolą przywiązać się do jednego modelu i nie potrzebują zmian. Chcą natomiast ulepszeń wewnątrz sieci komórkowej. To samo zresztą tyczy się fanów akcesoriów komputerowych.

Sam laptop czy komputer stacjonarny i jego marka to nie jedyna rzecz, na temat, której trzeba dłużej pomyśleć i dokładniej rozważyć wybór. Chodzi także o rodzaj i pojemność pamięci, drukarkę, która można podłączyć do komputera, czy inne atrakcje jak dysk CD, czy kamera. Dyski CD również są coraz mniej powszechne, nie wspominając już o dyskietkach, które dzisiaj sprawiają wrażenie wręcz archaicznego sprzętu. Podobnie jest zresztą, gdy myślimy o iPodach, czy sprzętach mp3. Takie obiekty jak walkmany czy discmany są również dzisiaj historią, a sami wykonawcy muzyczni muszą liczyć się z tym, że sprzedaż płyt będzie stanowiła coraz większe wyzwanie, nie wspominając już o kasetach, które podobnie jak winyle również wiążą się głównie z sentymentem, ale są prawdziwą gratką dla koneserów. Stały postęp wiąże się oczywiście także z pytaniami – jak będzie za 10, 20 czy 50 lat. Ile z obecnych aplikacji, czy sprzętu przetrwa po dzisiaj, ile zostanie ulepszonych, jakie marki wejdą na rynek, z czego będziemy korzystać w swoich domach, czym będziemy poruszać się na ulicach, czy wersja papierowa książek będzie jeszcze dostępna, czy przerzucimy się już tylko i wyłącznie na wersje mobilne. Oczywiście należy także zapytać, jaki to wpływ będzie mieć na poszczególne społeczeństwa. Czy biedne kraje Afryki, Azji bądź Ameryki Południowej i Łacińskiej zostaną w tyle i przepaść między nimi a bogatymi krajami Europy, Azji, czy Ameryki Północnej będzie stale się zwiększać, czy też tamte kraje zaczną doganiać bogatszych i również na ich terenach pojawi się mnóstwo nowoczesnego sprzętu, a z biednych krajów rolniczych zmienią się w prężnie rozwijające gospodarki, gdzie dominujący stanie się sektor usług. To wszystko przez takie małe przedmioty jak np. telefony komórkowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here