Kradzieże telefonów to dzisiaj częsty przypadek. To, dlatego że telefony są dzisiaj bardzo drogie. Chodzi oczywiście o te modele, które są bardzo modne i trzeba za nie wydać kilka tysięcy złotych. To kusi potencjalnego złodzieja, bo telefon jest bardzo łatwo ukraść. Można to zrobić wyrywając telson osobie, która przez niego rozmawia. Wiele osób nosi telefony w tylnej kieszeni i naprawdę nie trzeba dużo żeby taki telefon został stamtąd wyciągnięty.

To, dlatego trzeba włączyć myślenie w takich sytuacjach, a wtedy będziemy lepiej przygotowani i na pewno wiele kradzieży nigdy nie dojdzie do skutku. Nie zostawiamy telefonu na stoliku w kawiarnia czy klubie. Nie dajemy z telefonu dzwonić osobie, którą dopiero, co poznaliśmy. To wszystko wpływa na zmniejszenie ilości kradzieży, ale my dzisiaj jesteśmy zabiegani i o tym zapominamy. Przypominamy sobie dopiero wtedy, kiedy znika nasz telefon, a wraz z nim dane do wielu znajomych. Kopii danych nie mamy i później nie wiemy jak się ze znajomymi skontaktować.

Kradzież naszego telefonu

Jeśli nam telefon zginie to trzeba będzie kradzież zgłosić na policję i do operatora. Wtedy w razie znalezienia telefonu, bo takie sytuacje się zdarzają wróci on do nas, a na pewno na tym nam zależy. Do kradzieży telefonów dochodzi każdego dnia, dlatego trzeba być na to przygotowanym.

Im mamy droższy telefon tym bardziej trzeba o niego dbać. Chodzi też o to żeby taki telefon sobie ubezpieczyć. Wtedy w razie problemów można będzie odzyskać pieniądze. Ubezpieczenie wiele nie kosztuje, a przynajmniej ołżemy liczyć na zwrot części kosztów. Jeśli nie mamy ubezpieczonego telefonu to zwrotów nie mamy w ogóle tylko same straty.

Jak sprawdzić telefon przed zakupem?

telefon jest kradziony

Jeśli kupujemy używany telefon to trzeba się upewnić, że nie pochodzi z kradzieży. To naprawdę bardzo ważne, bo może się okazać, że taki telefon jest nie tylko kradziony, ale również był wykorzystywany do popełniania przestępstw. Wtedy policja zapuka do naszych drzwi i trzeba będzie się tłumaczyć. Na pewno tego nie chcemy, dlatego trzeba będzie przed zakupem zachować ostrożność, a wtedy na pewno nie wybierzemy takiego telefonu, który został komuś skradziony.

Bardzo istotny jest numer EMEI, który ma każdy telefon. To indywidualny numer każdego urządzenia i po tym można będzie go sprawdzić w bazie telefonów. Numer zawiera aż piętnaście znaków i jeśli jest pod baterią albo na pudełku to warto go sprawdzić. Gdyby się okazało, że numer jest zniszczony albo starty to już powinno nam dać coś do myślenia, że lepiej byłoby tego telefonu nie kupować. Często zdarza się, że sprzedawca nie chce podawać tego numeru i jeśli tak będzie to nie mamy, o czym z nim rozmawiać. Wiemy, że coś kombinuje i coś ma do ukrycia.

To pierwszy, ale jakże ważny krok do sprawdzenia swojego telefonu czy tego telefonu, który zamierzamy właśnie kupić. Warto poświecić trochę czasu na szukanie, a wtedy przekonamy się czy telefon, który nas interesuje jest w bazie czy go nie ma. Jeśli jest to trzeba to zgłosić na policję. Im szybciej ukróci się ten proceder tym lepiej będzie dla wszystkich użytkowników telefonów.

Sprawdzamy każdy telefon

jak sprawdzić czy telefon jest kradziony

W Internecie można odwiedzić różne strony gdzie bardzo dokładnie sprawdzimy telefony, które chcemy kupić. Jeśli dawniej kupiliśmy sobie taki telefon i interesuje nas jego przeszłość to warto sprawdzić jak to wszystko wygląda. Posiadanie telefonu to dzisiaj coś normalnego i statystycznie każdy Polak ma telefon w swoim posiadaniu. Dzisiaj to są urządzenia bardzo nowoczesne, dlatego jedne kosztują kilkadziesiąt złotych, a inne kilka czy kilkanaście tysięcy. To kusi potencjalnego złodzieja do tego żeby się takim telefonem zainteresować.

Teoretycznie policja po numer EMEI jest w stanie namierzyć każdy telefon, ale w praktyce tego nie robią. Chyba, że dojdzie do przestępstwa to wtedy policją zaczyna działać i szybko odnajduje taki telefon. Szkoda, że nie działają tak, na co dzień, bo w ten sposób ilość kradzieży by zmalała albo w ogóle by ich nie było. Komu by się to opłacało skoro za godzinę byłaby u niego policja i to bez względu na to gdzie się ukryje?

Operatorzy komórkowi teoretycznie mogą ten numer kasować i wtedy, jeśli ktoś nie potrafi wgrać nowego to telefon nie będzie działał. Tutaj również mamy tylko i wyłącznie teorię. Nie ma się później, co dziwić, że w Polsce tak dużo telefonów ginie każdego roku. Skoro nikt nic nie robi, a do tego my użytkownicy jeszcze nie pilnujemy swoich telefonów to złodzieje szybko nas znajdą i wykorzystają każdą nadarzająca się okazję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here