Ponieważ żylaki rozwijają się tylko w ograniczonym zakresie w wyniku wpływów środowiska i są czasem nawet uwarunkowane genetycznie, nie można im całkowicie zapobiec nawet przy zastosowaniu najlepszych środków zapobiegawczych. Jeśli więc zmagasz się z dużą ilością pajączków, istnieje możliwość ich usunięcia przez lekarza (flebolog warszawa). Klinika flebologii ma w swojej ofercie zabiegi, które mogą pomóc pozbyć się żylaków.

Klinika flebologii — usuń żylaki za pomocą skleroterapii

Sposobem na pozbycie się żylaków jest skleroterapią. Lekarz od żylaków wstrzykuje do żyły specjalny środek, który zamyka żyłę. Ściany żyły sklejają się, tak że organizm stopniowo rozkłada samą żyłę.

Aby jednak zmiany całkowicie zniknęły, koniecznych jest kilka zabiegów i trzeba liczyć się z kosztami nawet kilkuset złotych za jedną sesję.

Flebolog warszawa — usuń żylaki za pomocą zabiegu laserowego

Metoda laserowa jest często stosowana w przypadku naczyń, które są zbyt małe, aby przebić je igłą. Ścianki naczyń są uszkadzane przez laser tak bardzo, że organizm rozbija dotknięte żyły.

Metoda laserowa jest uważana za delikatniejszą niż inne metody usuwania pajączków. Wiąże się to jednak również z pewnymi kosztami: około 500 zł za sesję. Lekarz od żylaków zaleca zazwyczaj kilka zabiegów laseroterapii.

Nieleczone żylaki

Zaburzony przepływ krwi w żyłach nóg może mieć różne następstwa. Mogą być nieszkodliwe, ale mogą też zagrażać życiu.

Spowolnienie przepływu krwi w żyłach nóg prowadzi między innymi do uczucia zmęczenia, ciężkości, niespokojnych nóg, bólu i nocnych skurczów łydek.

Krew, która płynie zbyt wolno, gęstnieje coraz bardziej i dosłownie. Może to spowodować bolesne zapalenie żył powierzchownych.

Wyciek z zastawki powoduje zużycie ścian żył, stają się one porowate i przepuszczalne. Osocze krwi i białka ulatniają się, wnikają w otaczającą tkankę i powodują obrzęk.

W przypadku ubytku zastawki w żyle większej naczynie zamienia się w grube, meandrujące żylaki. Jeśli kluczowa zastawka żylna ulegnie awarii w jednej z dużych żył powierzchownych tułowia, wada musi zostać wyeliminowana, aby zapobiec potencjalnie niebezpiecznym skutkom.

Powikłania nieleczonych żylaków

Ubytki zastawek w żyłach powierzchownych prowadzą do trwałego cofania się krwi, co na dłuższą metę przeciąża również układ żył głębokich. Przepływ krwi staje się spowolniony, mogą tworzyć się skrzepy i blokować żyłę. To bardzo poważna choroba.

Innym powikłaniem jest zatorowość płucna. Skrzep krwi z żyły głębokiej może zostać wypłukany do płuc i utrudniać tam wymianę tlenu. Niesie to za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo.

Stały cofający się przepływ krwi może prowadzić do uszkodzenia tkanek – zazwyczaj po wewnętrznej stronie podudzia – z ciemnymi przebarwieniami i zgrubieniami. Trwale zalana tkanka nie jest już odpowiednio odżywiona, ulega stanom zapalnym i ma tendencję do tworzenia się egzemy. Tkanka może nawet obumrzeć i utworzyć otwarte rany, które są trudne do gojenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here