Baterie łazienkowe przeszły niemałą ewolucję w ciągu ostatniej dekady. Jeszcze nie tak dawno, baterie uchodziły za elementy o wyłącznie praktycznym zastosowaniu, a w ich wyborze rzadko kierowano się względami estetycznymi. Obecnie, sytuacja wygląda zgoła inaczej. Baterie uważane są za kluczowy element aranżacyjny całej łazienki, a w ich wyborze tak samo liczą się parametry techniczne co estetyczne. Poniżej przyglądamy się z bliska bateriom wannowym oraz podpowiadamy – jakie ich modele znajdziesz w sklepach, które cieszą się największą popularnością oraz po czym rozpoznać baterię dobrej jakości od jej gorszych odpowiedników.

Baterie do łazienek stylowych – czyli o wyborze estetycznej baterii wannowej 

Bateria wannowa powinna być na różne sposoby atrakcyjna. Przede wszystkim – powinna pasować do wystroju pomieszczenia oraz wyglądu samej wanny. Obecnie, najchętniej wybierane są baterie o powierzchni połyskliwe lub matowej. Pierwsze z nich to przede wszystkim urządzenia pokryte warstwą polerowanego chromu. Jego odblaskowa powierzchnia dodaje uroku i klasy każdemu pomieszczeniu. Baterie połyskliwe pasują do wystroju nowoczesnego oraz eleganckiego. 

Baterie o powierzchni matowej są również chętnie wybierane. Szczególnie popularne są baterie marki Deante, których rozbudowaną ofertę znajdziesz na https://elazienki.pl/producent/deante/. Ich czarne wykończenie świetnie pasuje do rozmaitych stylów aranżacyjnych – sprawdzą się w łazienkach nowoczesnych, minimalistycznych, loftowych. 

Kształt, korpus i wylewka i w bateriach wannowych 

Nie można też nie zwrócić uwagi na sam wygląd baterii, a zwłaszcza na kształt jej korpusu. Pod tym względem, dostępne baterie można podzielić na dwie grupy produktów: baterie jedno- lub kilkuczęściowe. Pierwszą grupę tworzą baterie o zwartym, jednoczęściowym korpusie, w który zostały wbudowane także wylewka oraz przycisk lub dysza uruchamiająca upływ wody. Baterie takie świetnie sprawdzają się w wannach o wysokich krawędziach oraz tych wyprofilowanych w nowoczesny, stylowy sposób. 

Baterie, w których wylewka, korpus oraz dysza lub kurki stanowią osobne elementy, również cieszą się popularnością. Pasują przede wszystkim do wanien w stylu klasycznym oraz retro, w których liczy się mnie tyle koncepcyjna bryła baterii, co opływowe i dobrze wystylizowane krawędzie i kształty. 

Montaż baterii wannowych – natynkowe i podtynkowe 

Baterie wannowe mogą różnić się sposobem ich montażu. Modele natynkowe cieszą się większą popularnością niż ich podtynkowe odpowiedniki. Są łatwiejsze w montażu, gdyż mocuje się je bezpośrednio do ujścia instalacji wodnej wychodzącej ze ściany. W przypadku wystąpienia awarii są też łatwiejsze w montażu i wymianie na nowe. 

Baterie podtynkowe są nieco bardziej wymagające, choć nie mniej efektowne niż ich nablatowe odpowiedniki. Przede wszystkim należy podkreślić, że obecność baterii podtynkowej uwzględnia się na etapie planowania remontu łazienki. Dzięki temu znaczna część baterii znajduje się pod tynkiem, w tym również wszystkie niezbyt atrakcyjne przyłącza i elementy montażowe. Ponad tynkiem znajduje się wyłącznie uchwyt i wylewka. 

Na koniec pragniemy polecić ofertę armatury Deante, dedykowaną dla prywatnych odbiorców urządzających i remontujących swoją łazienkę. Wśród dostępnej armatury znajdziesz baterie, urządzenia sanitarne, meble, umywalki i zlewozmywaki Deante, o wysokiej klasie wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here